Společnost Samsung Electronics Czech and Slovak vyhlásila akci, v jejímž rámci nabízí prvním deseti zájemcům výměnu jejich 55 a 65palcových OLED televizorů za Samsung QLED TV za pouhou jednu korunu. Při výměně získají QLED televizor série Q7F stejné velikosti – model QE55Q7F nebo QE65Q7F. Druhá desítka zájemců výměnou získá 50% slevu na nákup QLED televizoru podle vlastního výběru. Akce trvá od 2. do 8. října a platí jen pro koncové uživatele.
Zájemci o výměnu musí kontaktovat Můj QLED Prioritní servis na čísle 800 24 24 77. Více informací o službě jsou k dispozici na http://www.samsung.com/cz/myqled/.
Relativně mladá technologie OLED je náchylná k vypalování pixelů (obrazových bodů), což u QLED TV nehrozí. Vypálení obrazu je poškození displeje způsobené nepřetržitým zobrazením stejného záběru po delší dobu. Podle nezávislého testování rtings.com se objevují znaky vypálených pixelů už po 2 týdnech provozu.
Proč se pixely vypalují při OLED technologií?
Diody OLED panelů se skládají z organických sloučenin, které jsou při zobrazování statického obrazu (loga TV stanic, titulky ve zpravodajství, skóre u sportovních přenosů, menu v PC hrách apod.) extrémně přetěžovány a rychle ztrácejí své fyzikální vlastnosti, tedy i barvy. Ztráta barevného pigmentu se na televizoru projeví jako vypálené pixely. To znamená, že i po vypnutí nebo při sledování jiného programu je na displeji stále zřetelný obrys původního objektu. Konstrukce QLED televizorů společnosti Samsung využívá prvotřídní anorganické materiály, jež jsou zárukou dlouhodobě stabilní, vysoké kvality obrazu.
Nová řada QLED TV s technologií Quantum Dot tak má v porovnání s OLED televizory stabilnější a především trvalejší obraz. Nabízí výrazně lepší podání barev, přesné zobrazování barevného prostoru a televizory této řady jsou poprvé v historii schopné reprodukovat 100 % barevného prostoru. To znamená, že dokáží zobrazit všechny barvy při jakékoli úrovni jasu. QLED TV od Samsungu zároveň poskytují svítivost až 2000 nitů. Televizory QLED umožňují – v porovnání s běžnými televizory – reprodukovat výrazně širší rozsah barev v mnohem větším detailu. Nová technologie Quantum Dot umožňuje zobrazení hlubší černé a bohatých detailů bez ohledu na to, jak světlá či tmavá je aktuální scéna. Poradí si zároveň i s osvětlením v místnosti.
Proč tedy Samsung nedává tyto displeje i do svých telefonů, u kterých se vypalování projevuje také?
U LG a dalších oled tv je už stanovenej posuv obrazu,takže „výpal“ už nehrozí.Vychytávali to už u plazmovejch monitorů,ale mín úspěšně.
jenže oled displeje v mobilech jsou vychytané s tím, že plně zobraží světlou plochu bez omezení což u LG OLED nejde a bílá je omezená, spotřeba 400W
Do mobilu se nedíváte 12 hodin v kuse každý den což na televizi ano takže májí pravdu navíc LG značka neumí pořádně lcd ani plasmu tak co čekat od OLED
tam nejde ani tak o spotřebu ale spíše o řízení adaptivního jasu obrazovky. je to něco jako DSP procesory v audiopřevodníku.A co se týká lg,mně to je fuk,ale myslíš teda,že OLED od phillipse nebo od sony jsou lepší ??