Samsung zhruba před měsícem představil světu vlajkové lodě Galaxy S9 a Galaxy S9+, které se oproti loňským modelům pyšní několika vylepšenými funkcemi a nepatrně pozměněným designem, například se přesunula na zadní straně čtečka otisků prstů na přijatelnější místo. Bohužel, výdrž baterie „esdevítek“ na tom není příliš dobře. Podle testů, které provedla společnost AnandTech, nemají všechny letošní modely stejnou životnost baterie.
Jihokorejský gigant vydal vlajkové lodě ve dvou verzích. Ve Spojených státech, Číně a Japonsku se prodávají s čipem Snapdragon 845 od Qualcommu, zatímco ve zbytku světa s čipem Exynos 9810 od Samsungu. Ovšem testy ukázaly, že životnost baterie u smartphonů s čipem Exynos je nižší než u smartphonů s čipem od Qualcommu. Teď se posaďte, dokonce je podle testů AnandTech výdrž baterie o 30 % horší než u Galaxy S8, což je opravdu alarmující.
Problém je podle všeho v samotné architektuře čipu Exynos. Server AnandTech použil jeden nástroj na přiškrcení jádra M3 na 1 469 MHz a snížení rychlosti paměti na polovinu. S těmito modifikacemi byl čip skutečně stejně výkonný jako Exynos 8895, který najdete v Galaxy S8.
Potíže jsou skryté tedy v samotné konstrukci čipu Exynos 9810, u něhož nejspíše dochází k úniku energie. Zákazníci tedy začnou po přečtení těchto řádků zvažovat, zda se vůbec vyplatí upgradovat z Galaxy S8 na Galaxy S9.
Zdroj: AnandTech
Mám S9+ a výdrž 1,5dne i s tou vaší nízkou výdrží.
Vlastnil jsem S7+ poté S8+ a nyní mám S9+ a musím bohužel konstatovat že telefon který opravdu používám jako podnikatel na čtení emailů a telefonování tak výdrž baterie je cca 9 hodin stačí ponechat telefon ležet přes noc na stole se zapnutym připojení k datové sítí a ráno mám o 25% méně baterie.
Mam S9 a jsem zklamany. Vydrz baterie je podstatne horsi, nez u me predchozi S7. Kdybych tohle vedel, nikdy bych si S9 nekupoval.
Přešel jsem z S7edge na S9+ a výdrž baterie mi přijde nastejno. Při cca 100 hovorech denně + neomezený internet, který využívám naplno mi baterie vydrží 16hod.