Zavřít reklamu

Samsung nemá šťastie ani na domácej pôde. Po početných súdnych konaniach, ktoré sa odohrávali medzi Apple a Samsungom v USA, súd v Južnej Kórej rozhodol v prospech Applu a zamietol návrh Samsungu, aby tu Apple prestal predávať starie modely iPhone a iPadu a zaplatil pokutu vo výške takmer 70 000€. Samsung pritom obvinil Apple z toho, že tieto zariadenia porušujú trojicu patentov, ktoré vlastní.

Jedná sa o veľmi prekvapivú reakciu zo strany súdu, keďže odmietol vyjsť v prospech domácej spoločnosti a zamietol jej návrh. Apple samozrejme berie túto správu pozitívne, čo okomentoval aj hovorca Applu Steve Park: „Sme radi za to, že sa Kórejský súd pridal k ostatným a obhajuje skutočné inovácie, a zamietol absurdné požiadavky Samsungu.“ Samsung sa však hodlá brániť aj naďalej a zvažuje, že sa voči súdnemu verdiktu odvolá: „Pretože Apple naďalej porušuje nami patentované mobilné technológie, aj naďalej budeme prijímať opatrenia potrebné k ochrane nášho duševného vlastníctva.“

Jedná sa o ďalší zo série súdnych sporov, ktoré sa medzi dvoma spoločnosťami ťahajú od roku 2011. Apple v tom roku obvinil Samsung z toho, že vedome kopíruje vzhľad a vlastnosti jeho iPhone a tabletov iPad. Už dávnejšie tento súd nariadil Applu, aby zaplatil Samsungu pokutu vo výške 40 miliónov wonov (27 600€) a zároveň požiadal Samsung, aby zaplatil pokutu Applu vo výške 25 miliónov wonov (17 250€). Samsung vtedy porušoval patent na funkciu „bounce-back“, teda na odrazenie dokumentov späť na obrazovku telefónu, ak užívateľ dosiahol koniec dokumentu.

*Zdroj: Reuters

Související články

Dnes nejčtenější

.