Zavřít reklamu

Už dávnejšie ste sa na našom webe mohli dočítať, že spoločnosť Samsung pripravuje štvoricu nových tabletov na začiatok roku 2014. Toto je samozrejme pravda a zahraničný server SamMobile dnes od svojho zdroja získal nové informácie o štyroch nových tabletoch, ktoré má spoločnosť Samsung predstaviť v blízkom období. Okrem názvov produktov sa dozvedáme aj dátumy vydania jednotlivých produktov.

Hneď prvým budúcoročným zariadením bude toľko spomínaný Galaxy Tab 3 Lite. Najlacnejší tablet vyrobený Samsungom sa začne predávať v priebehu druhého januárového týždňa, pričom bude dostupný vo farbe Cream White a ponúkne 7-palcový displej. Jeho cena sa bude pohybovať na úrovni 100€, no k dispozícii bude aj drahšia verzia s podporou 3G pripojenia. Za rozhodnutím, že tablet bude podporovať iba 3G siete a nie LTE, stojí predovšetkým výrobná cena produktu. Produkt nesie číselné označenia SM-T110 a SM-T111.

Neskôr môžeme očakávať ohlásenie troch tabletov z novej série Pro. Vrámci tejto série sa v priebehu februára dostanú na trh hneď tri tablety, ktoré spoločnosť označuje ako Galaxy Tab Pro 8.4, Galaxy Tab Pro 10.1 a Galaxy Note Pro 12.2. Ako už napovedajú čísla na konci pomenovaní, jedná sa o uhlopriečku tabletov a máme tak potvrdené, že Samsung skutočne vydá maxi-tablet s 12.2″ displejom. Obe verzie Galaxy Tab Pro by sa mali objaviť na trhu už v šiestom týždni roku 2014, teda v prvom februárovom týždni. Tieto tablety budú dostupné v čiernej a bielej farbe a ponúknu 16 GB vstavaného úložiska. Otázkou ostáva, pre aký typ displeja a rozlíšenie sa spoločnosť rozhodne. Tieto tablety budú podporovať LTE siete, pričom na trh sa dostanú štyri modely s označeniami SM-T320, SM-T325, SM-T520, SM-T525.

O týždeň na to môžeme očakávať hlavnú hviezdu. Prvý 12,2-palcový Androidový tablet od Samsungu bude predstavený v polovici februára a ako sa už teraz špekuluje, pravdepodobne ponúkne drahší AMOLED displej, od čoho sa odrazí i cena produktu. Tá zatiaľ nie je známa, no vieme, že tablet ponúkne 32 GB vstavanej pamäte a podporu LTE sietí. Tablety by sa mali neskôr objaviť aj na našom trhu a už v čase ich vydania u nás môžete očakávať prvé dojmy z ich používania.

*Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější

.