Zavřít reklamu

Spoločnosť Samsung potvrdila, že už v tomto roku predstaví svoj prvý smartfón so zakriveným displejom. Podľa špekulácií by sa dokonca mohlo jednať o Galaxy Note 4, čomu nasvedčuje niekoľko faktov. Analytik KDB Daewoo potvrdil, že Samsung do konca vyrobí niekoľko miliónov kusov zariadení s takýmto displejom. Navyše práve koniec roka je obdobím, kedy Samsung predstavuje telefóny Galaxy Note. Je pritom možné, že telefón bude mať trojstranný displej, aký sme mohli vidieť na CES 2013.

Podľa informácií sú zakrivené displeje posledný krok pred tým, než sa do produkcie dostanú ohybné displeje. Tie by sa mali začať vyrábať už v roku 2015 a nie je vylúčené, že už Galaxy Note 5 bude ohybným telefónom. Pokiaľ však chce Samsung do tej doby vyrobiť ohybný telefón, má pred sebou celkom veľkú výzvu. Samsung síce ukazuje veľký pokrok v oblasti ohybných displejov, ale ešte stále má problémy s výrobou ohybných batérií. Istý zdroj priznal, že Samsung značne zaostáva s vývojom ohybných batérií, čo sa môže odraziť na ich výdrži.

Zakrivené displeje sú v skutočnosti posledným krokom predtým, než bude Samsung schopný vyrobiť plne ohybné displeje. Už budúci rok by sme sa mohli stretnúť s displejmi, ktoré bude možné kompletne ohýbať alebo skladať. Skladacie displeje sú navyše technológia, ktorú nám Samsung predstavil už pred nejakým časom. Starší koncept spoločnosti Samsung ukazoval, že zariadenie s takýmto displejom by bol vlastne tablet a smartfón v jednom. Podľa analytika Johna Seo z Shinhan Investment je možné, že Samsung v budúcom roku expeduje 20 až 30 miliónov smartfónov so skladacím displejom.

*Zdroj: KoreaHerald.com

Související články

Dnes nejčtenější

.