Zavřít reklamu

Samsung sa vďaka úspechom vlajkovej lode Samsung Galaxy S II, ktorý bol mimochodom predstavený pred 3 rokmi, sa rozhodol vydať takmer identického „brata“, ktorý má označenie Samsung Galaxy S II Plus. Napriek rovnakým veľkostiam a tvaru sú medzi nimi rozdiely.

Galaxy S II Plus disponuje rovnakým dvojjadrovým procesorom Exynos s taktom 1.2 GHz, 1GB RAM a Super AMOLED+ displejom. Ide o 4.3-palcový displej s rozlíšením 480 × 800. Ďalej je tu 8-megapixelový fotoaparát a samozrejme predná kamera, ktorá má rozlíšenie 2 megapixely. Vnútorná pamäť má veľkosť 8 GB a tu je zásadný rozdiel oproti klasickej S II. U nej bola 16 GB pamäť, čo môže byť trochu sklamaním vzhľadom na dnešné nároky aplikácií a hier. Na druhú stranu je telefón možné doplniť o pamäťovú kartu s veľkosťou až 64 GB.

Medzi výhody, ktorými S II Plus disponuje, je odolnejší displej Gorilla Glass 2 a NFC zabudované v batérii. S pomocou neho môžete zdieľať súbory priložením k druhému smartfónu danej značky a má podporu funkcie S Beam. Telefón bežal dlhú dobu na Androide 4.1.2, na ktorú dostal update aj Galaxy S II. Pre S II Plus je momentálne na Slovensku dostupná aktualizácia 4.2.2 Jelly Bean.

Ide o aktualizáciu, ktorú už pôvodný Galaxy S II nedostane. Podľa vyjadrenia spoločnosti Samsung nemôže dostať aktualizáciu preto, lebo spoločnosť nedokáže dobre optimalizovať nadstavbu TouchWiz. Táto správa prekvapila určite veľké množstvo majiteľov S II. Nevidím dôvod, prečo by mal mať Samsung problém s optimalizáciou, keďže S II Plus má takmer navlas rovnaké parametre a s aktualizáciou nebol žiadny problém. Telefón bol predstavený necelé dva roky od predstavenia S II Plus, na veľtrhu CES 2013.

Samsung Galaxy S II Plus sa predáva už od 190€ / 5 200,- Kč.

Za recenziu ďakujeme nášmu čitateľovi Lukášovi Škarupovi!

Dnes nejčtenější

.