Zavřít reklamu

Podle analytika Lee Min-hee ze společnosti IM Investment & Securities rozhodně nedosáhnou prodeje smartphonu Samsung Galaxy S5 v prvních třech měsících hranice 20 milionů kusů. Podle něj je jednou z příčin dočasný zákaz prodeje smartphonů u jihokorejských operátorů, kteří se zasloužili o tento problém nadmíru velkým zlevněním zařízení od Samsungu, což zákon nedovoluje.

Dalším z problémů jsou chybějící inovaceke kterým patří mimo jiné i 20MPx fotoaparát či scanner duhovky, to by se však na prodejích vysokou mírou projevit nemělo vzhledem k tomu, že si většinou zákazník jde koupit smartphone pro to, co nabízí a nikoli pro to, co měl údajně nabídnout. Přesto se však Samsung snaží vynahradit zákazníkům jejich částečné zklamání tím, že spolu s Galaxy S5 dostanou v balíčku ještě vybavení v hodnotě $600, které zahrnuje vedle ostatního i Dropbox s 50 GB volného místa na 2 roky.

Pokud by se analytikova slova vyplnila, opakoval by se tak scénář z minulého roku, kdy byl Samsung zklamaný z prodejů v prvních několika měsících, poté se však prodeje rapidně zvýšily a už 6 měsíců po vydání slavila korejská společnost přes 40 milionů prodaných kusů. Samsung Galaxy S5 by měl vyjít 11. dubna/apríla, a to za cenu 729 Euro (19 929 Kč).


*Zdroj: phoneArena.com

Související články

Dnes nejčtenější

.