Zavřít reklamu

Ochranné známky, ktoré Samsung získal v posledných dňoch, nám mohli naznačiť, že pripravuje hodinky so systémom Android Wear. Správu už stihol potvrdiť aj predstaviteľ spoločnosti Samsung, ktorý vyhlásil, že spoločnosť chce koncom roku predstaviť takéto hodinky. Android Wear je novým operačným systémom spoločnosti Google, ktorý bol vyvinutý pre inteligentné hodinky. Výhodou systému je, že nie je optimalizovaný len pre štvorcové displeje, ale aj pre kruhové, vďaka čomu môžu hodinky vyzerať elegantnejšie.

Príkladom takých hodiniek je napríklad Motorola Moto 360, ktoré pôsobia skutočne prémiovo a nie „elektronicky“. Motorola ich chce začať predávať v priebehu leta po boku LG G Watch. Samsung vyhlásil, že má v pláne byť tiež jedným z prvých, kto využije Android Wear na svojich zariadeniach. Dozvedáme sa tak oficiálne o troch výrobcoch inteligentných hodiniek, ktorí vydajú svoje hodinky skôr, než Apple svoje iWatch. Práve iWatch sú pomerne bájnym produktom, o ktorom sa špekuluje už pár rokov a Apple by ich mal oficiálne predstaviť v septembri/září po boku iPhone 6.

Dôvod, prečo sa chce Samsung pridať k výrobcom produktov s Android Wear, je pomerne jasný. Google vytvoril jednoduché a elegantné prostredie, ktoré prezentoval vo svojich videách a práve to vzbudilo ohromný záujem o takéto zariadenia. Podieľa sa na tom samozrejme aj hladká synchronizácia so smartfónmi. Lenže je dobré, že Samsung potvrdil Android Wear produkty už teraz? Galaxy Gear si vyslúžili kritiku za to, že tu nebolo k dispozícii veľa aplikácií, no Gear 2 to zmenili. Avšak Samsung práve potvrdil, že sám chce používať Android a tak mohol v zákazníkoch vyvolať dojem, že hodinky Gear 2 a Gear 2 Neo nemá cenu si kupovať. Zásadnou výhodou systému Android Wear je totiž aj to, že je kompatibilný so širokou škálou zariadení, zatiaľ čo hodinky Gear sú kompatibilné len so zariadeniami od Samsungu.

O aké zariadenia by sa malo jednať? Samsung získal ochranné známky pre dve inteligentné hodinky, ktoré budú s vysokou pravdepodobnosťou využívať operačný systém Android Wear. Hodinky nesú pomenovania Samsung Gear Now a Samsung Gear Clock. Ako sa dá vytušiť z názvov, zrejme sa jedná o dvojicu riešení, jedno lacnejšie a jedno prémiové. Myslíme si pritom, že Gear Now ponúknu klasickejší, štvorcový displej, zatiaľ čo Gear Clock budú prémiovým produktom s kruhovým displejom.

Motorola Moto 360

*Zdroj: Cult of Android

Související články

Dnes nejčtenější

.