Zavřít reklamu

seagate samsung wireless diskSamsung predstavil hneď tri nové doplnky pre smartfón, tablet a nakoniec pre počítač. Prvým produktom je externé úložisko s ohromnou kapacitou, druhým produktom je externá batéria pre smartfón a nakoniec tretím produktom je bezdrôtový Media Hub s podporou WiFi. No ak ste si mysleli, že sa jedná o tri doplnky, mýlite sa. Toto všetko sa totiž ukrýva v jedinom produkte, ktorým je nový Samsung Wireless. Produkt sa začne predávať už za cenu 179 dolárov, čo pri dodržaní kurzu $1=1€ znamená, že nás produkt vyjde 179€. Cena v Českej Republike by sa mala pohybovať na úrovni 3 600 až 5 000,- Kč.

V praxi sa jedná o externý disk s podporou USB 3.0, na ktorý si môžu užívatelia kedykoľvek uložiť akékoľvek súbory a nemusia sa báť, že by došlo k ich strate. Disk má pozoruhodnú kapacitu 1.5 TB, vďaka čomu si sem môžu užívatelia presunúť až 750 filmov, 375 000 pesničiek v MP3 formáte a až 425 000 fotografií. Užívatelia sa tak vôbec nemusia báť, že by mali problém s nedostatkom voľného miesta. Úložisko možné používať so širokou škálou zariadení. Okrem počítačov so systémom Windows a OS X podporuje aj operačné systémy Android 2.3 a všetky novšie. Ako som už spomenul vyššie, zariadenie zároveň funguje ako externá batéria pre telefón. Vo vnútri disku sa nachádza batéria, ktorá poháňa aj samotný disk a Samsung sľubuje, že na jedno nabitie vydrží disk až 7 hodín používania.

Vzhľadom k tomu, že zariadenie má vlastnú batériu a WiFi anténu, užívatelia s pomocou neho môžu streamovať súbory až na 5 zariadení naraz prostredníctvom WiFi a aplikácie Samsung Wireless, ktorá bude dostupná v ponuke Google Play ako doplnok potrebný pre prehliadanie súborov na smartfónoch a tabletoch so systémom Android. Aplikácia bude dostupná bezplatne už v čase zahájenia predaja disku. Výrobcom disku je spoločnosť Seagate, ktorá momentálne vlastní divíziu Samsung HDD a vyrába disky pod menom Samsung, ale aj Seagate. Externý disk Samsung Wireless má byť dostupný v dohľadnej budúcnosti po celom svete a tým pádom sa objaví aj u nás na Slovensku a v Českej Republike.

seagate samsung wireless disk

Dnes nejčtenější

.