Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S5 PrimeTento rok sme mohli počuť, že Samsung pracuje na špeciálnej prémiovej kovovej verzii Samsung Galaxy S5. Projekt, ktorý bol označovaný ako Galaxy S5 Prime alebo projekt KQ, však nakoniec podľa najnovších informácií nevyjde. Dôvodom pre zrušenie projektu je, že Samsung už začal pracovať na procesoroch s použitím 20-nm technológie, zatiaľ čo čipy pre pôvodný projekt mali byť vyrábané staršou technológiou. Namiesto neho by sme však mohli na trhu uvidieť Samsung Galaxy F, o ktorom sa špekuluje dlhší čas a tiež sme v posledných dňoch mohli vidieť jeho prvé fotografie.

Fakt, že sa „po vonku“ potuluje jeden z prvých exemplárov, nasvedčuje tomu, že sa zopakuje podobný scenár ako pri Galaxy S5 Active a tak môžeme telefón uvidieť v blízkej budúcnosti. No aj keď to tak bude, ešte stále je otázne, ako na tom bude hardvér prémiového zariadenia. Najnovšie sa špekuluje o tom, že telefón bude mať 5.3-palcový displej s rozlíšením 2560 × 1440 bodov. Taký displej je však ešte stále zložitý na výrobu a je možné, že telefón bude dostupný len v obmedzenom množstve a len vo vybraných krajinách, ku ktorým patrí s vysokou pravdepodobnosťou Južná Kórea a USA.

Samsung Galaxy F

Zdroje tiež odhalili detaily k zariadeniu s označením SM-G906. Pomerne dlhú dobu sa špekuluje o tom, že prístroj bude Galaxy S5 Prime, no s blížiacim sa dátumom sme zistili, že prístroj má prakticky totožný hardvér ako aktuálna Galaxy S5. Kde je teda pes zakopaný? V skutočnosti sa jedná o prístroj s označením „Lentis“, ktorý je (ne)priamym nástupcom Samsung Galaxy S5. Prístroj by mal ponúknuť mierne vylepšený hardvér, konkrétne bude obsahovať procesor Snapdragon 805, fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu a bude dostupný exkluzívne v Južnej Kórei. Prístroj si však zachová súčasný Full HD displej. Prekvapivo sa má jednať o ten istý fotoaparát, ktorý o pár mesiacov uvidíme v Samsung Galaxy Note 4.

Ten má označenie SM-N910 a bude dostupný v dvoch hardvérových konfiguráciách. Prvá bude disponovať procesorom Snapdragon 805, zatiaľ čo druhá bude disponovať procesorom Exynos 5433, ktorý je zároveň hlavným dôvodom, prečo Samsung zastavil práce na projekte KQ alias Galaxy S5 Prime. Samsung prakticky ani nezačal vyrábať čipy Exynos 5430 a už začal pracovať na ďalšej generácii čipu, ktorá je vyrábaná novším, 20-nm výrobným procesom. Toto zariadenie má už obsahovať displej s rozlíšením 2560 × 1440 bodov, avšak uhlopriečka dnes ešte nie je celkom známa. Na prednej strane by sme mali očakávať tie isté senzory, ktoré vidíme na Galaxy S5, no teraz k nim pribudne UV senzor.

Galaxy-Note-4-Concept-Design-3

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.