Zavřít reklamu

Poznáte to. Na jar vyjde Galaxy S5 a pár mesiacov nato sa začne predávať menšia verzia, ktorú Samsung nazval ako Galaxy S5 mini. Podľa najnovšieho tvrdenia serveru DigiTimes to ale vyzerá, že tak, ako mini-verzie pomaly prišli, tak aj pomaly odídu z trhu. Dodávatelia z Taiwanu poukázali na to, že výrobcovia začínajú mať problémy s predávaním “mini” verzií telefónov bez ohľadu na to, či tieto telefóny ponúkajú výkonný hardvér alebo funkcie totožné s veľkou verziou telefónu.

Problém je totiž práve v slovíčku “mini”. Ľudia si totiž vo veľkom myslia, že názov “mini” symbolizuje niečo, čo nie je plnohodnotné a teda nestojí za reč. Tomuto problému má napomáhať aj skutočnosť, že sa “mini” verzie predávajú za ceny okolo 400 až 500 dolárov, zatiaľ čo podobné zariadenia od Čínskych výrobcov sa predávajú za 150 až 200 dolárov. O nič lepšie na tom nie je ani trend zväčšujúcich sa obrazoviek – kým Galaxy S III mini ponúkala 4-palcový displej, Galaxy S4 mini už ponúkala 4.3-palcový a najnovšie Galaxy S5 mini ponúka 4.5-palcový displej.

Niektorým výrobcom dokonca nepomáha ani zmena názvu produktu. Problémy s predajmi majú totiž aj telefóny ako LG G3 Beat alebo Sony Xperia Z1 Compact. Paradoxne však LG G3 Beat ani nemožno nazvať ako “mini” telefón, keďže ponúka 5-palcový displej a je možné, že nevyhnutná zmena názvu čaká aj ostatných výrobcov, vrátane Samsungu. Keď si už ľudia tieto telefóny kúpia, potom si ich chvália vo veľkom. U Xperie Z1 Compact si totiž obľubujú obrazovku a za zmienku môže stáť aj výdrž batérie, ktorá je u “mini verzie” dokonca vyššia, než u štandardnej.

*Zdroj: DigiTimes

Dnes nejčtenější

.