Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Core MaxAj napriek tomu, že Samsung zažil veľmi nepríjemný prepad zisku, nevzdáva sa a pred pár dňami uviedol na Čínsky trh nový mobil. Jedná sa o mobil, ktorý patrí do kategórie nižšej, možno strednej triedy. Galaxy Core Max s výrobným číslom SM-G5108Q by mal mať dostačujúce špecifikácie na denné požívanie a mal by zaujať aj cenou. Samsung oficiálne nespomenul názov procesoru, jediné čo naznačil je že to bude štvorjadro taktované na 1.2 GHz. Preto sa môže jednať o Snapdragon 410, ktorý spĺňa tieto údaje a navyše sa jedná o procesor s 64-bit stavbou čo nie je na škodu.

Bohužiaľ, Galaxy Core Max bude mať predinštalovaný Android 4.4.4, ktorý ešte nemá podporu pre 64-bitové procesory. Nádej na 64-bitový Android L sa však nestráca, keďže Samsung ju nepoprel. Ďalšie špecifikácie zariadenia spĺňajú hranicu nižšej triedy – postačujúci 4,8“ Super AMOLED displej s rozlíšením qHD (540 x 960). 1GB je na KitKat postačujúca, no uvidíme ako sa popasuje s TouchWiz. Vnútorná pamäť má kapacitu 8 GB, ale mobil má aj slot pre microSD kartu. Špeciálne pre Čínsky trh má mobil dva sloty na SIM kartu, nakoľko je to u nich veľmi využívané.

Batéria je viac ako dostačujúca, s hodnotou 2 200 mAh čo pri takomto hardvéri vydrží určite aj dva dni. Ako sa dalo očakávať, mobil sa dizajnom podobá ostatným, jedinou zmenou snáď prešiel iba reproduktor, ktorý je po novom na pravej strane od fotoaparátu s rozlíšením 8 Mpx, čo je dostačujúce v tejto cenovej kategórií. Prekvapenie je však na prednej strane, kde sa nachádza 5 MPx fotoaparát. To je vyššie rozlíšenie ako na Galaxy Note 4, ktorý bol predstavený len pred pár mesiacmi. Telefón nás zaujal a očakávame že sa v blízkej budúcnosti sa objaví aj na Európskom trhu.

Samsung Galaxy Core Max

Samsung Galaxy Core Max

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.