Zavřít reklamu

Galaxy S6Kill switch, velice praktická featura, díky které je možné na dálku natvrdo zamknout ztracený či ukradený smartphone, byla nedávno uzákoněna v americké Kalifornii jako povinnost pro každý smartphone. To samozřejmě nemohly technologické společnosti jen tak přehlédnout a po tom, co Google přidal do jeho nového Androidu 5.0 Lollipop podporu kill switch, se dozvídáme, že Qualcomm svou řadu procesorů Snapdragon 810 kill switchy vybaví.

Co to znamená? No vzhledem k tomu, že podle dostupných informací bude nadcházející vlajková loď (nebo alespoň jedna z jejích variant) Samsungu v podobě Galaxy S6 vybavena právě procesorem Snapdragon 810, dočkáme se kill switche i v Galaxy S6, jehož představení se očekává v následujících měsících. Jednoduše řečeno tedy v případě, že Vám někdo Galaxy S6 ukradne či ho ztratíte, budete moci zařízení deaktivovat, čímž předejdete možnému zneužití osobních údajů. Vedle toho pak lze vaše data stáhnout, vymazat je či zařízení lokalizovat.

Na rozdíl od ostatních typů kill switchů je SafeSwitch, jak ho Qualcomm pojmenoval, takřka neprolomitelný. Zapíná se totiž ihned při startu zařízení, dokonce i dávno před tím, než se vůbec začne načítat firmware a navíc je hardwarově založený, zlodějovy plány na hacknutí zařízení tedy u Galaxy S6 poněkud nebudou fungovat, pokud ovšem bude majitel SafeSwitch používat. Pro více informací shlédněte video pod textem.

Galaxy S6 kill switch


*Zdroj: Qualcomm

Dnes nejčtenější

.