Zavřít reklamu

Samsung Level Box miniDnešná recenzia bude v porovnaní s tými predošlými celkom netradičná. Pokiaľ sledujete Samsung Magazine dlhší čas, potom ste na našom webe mohli nájsť hlavne recenzie telefónov, tabletov a ďalších výhradne technologických produktov. Ale Samsung nie je len o nich a juhokórejský gigant toho vyrába oveľa viac. Mimo iného aj audio techniku a preto sa dnes pozrieme na prenosný reproduktor Samsung Level Box mini, ktorý môžete nájsť na trhu za celkom atraktívnu cenu 70€, čo rozhodne poteší v čase, kedy sa na trhu prenosných reproduktorov snaží preraziť napríklad Beats Pill, ktorého cena je výrazne vyššia.

Dizajn

Ale pozrime sa na Level Box mini. Tento reproduktor je charakteristický veľmi jednoduchým dizajnom, ktorý môžeme opísať jednoducho ako zaoblený kváder. Je to moderný a príjemný dizajn, ktorý sa navyše nesnaží zdôrazňovať značku. Logo Samsung na vrchnej strane reproduktoru sa stráca v závislosti od osvetlenia a uhlu pohľadu, vďaka čomu na nej vo väčšine prípadov nájdete len nápis Level Box a ovládacie prvky. Aj tu je vidieť dôraz na jednoduchosť. Nachádzame tu len štyri tlačidlá, pre zvýšenie a zníženie hlasitosti, spustenie a pozastavenie hudby a nakoniec pre vypnutie reproduktoru. Ďalšie tlačidlo sa potom nachádza na zadnej strane a ide o tlačidlo pre aktivovanie Bluetooth.

A tým sa dostávame ku konektivite. Level Box mini je možné pripojiť k telefónu pomocou Bluetooth rozhrania (aj napríklad k iPhone), pomocou klasického 3,5-mm audio jacku a nakoniec aj pomocou NFC. Možnosti spárovania sú teda viaceré a rozhodne potešia. NFC sa nachádza na vrchu reproduktoru a pretože je tu vyznačené rovnakým štýlom ako nápis „SAMSUNG“, aj tu sa vám stane, že ho prehliadnete. Ostatné formy pripojenia je možné realizovať na zadnej strane reproduktoru. Tam sa tiež nachádza microUSB port pre nabíjanie reproduktoru. Konektivita nijak neničí dizajn a je vidieť, že ľudia, ktorí dizajnovali tento reproduktor, majú vkus. Jedná sa o kúsok vyznačujúci sa moderným dizajnom, aj keď nie každému sa môže zrovna tento štýl páčiť. Napríklad ja preferujem skôr reproduktory so „street“ štýlom, teda reproduktory v tvare plechovky.

Samsung Level Box mini

Zvuk

Keď tak spomínam plechovky, rozhodne si ich netreba spájať so zvukom. Aj keď je pravda, že od menšieho bezdrôtového reproduktoru nemožno čakať audiofilnú kvalitu zvuku, Samsung Level Box mini je stále reproduktor, ktorý vás svojim zvukom prekvapí. Totiž, mal som možnosť porovnať si ho s viacerými reproduktormi a tento sa môže pochváliť jednak kvalitou zvuku a jednak hlasitosťou, ktorá vie byť skutočne vysoká a dokáže bez problémov ozvučiť byt. A keď už spomínam vysokú hlasitosť, musím spomenúť jedno veľké plus. Narozdiel od veľa iných reproduktorov, keď si na Level Boxe pustíte príliš hlasnú hudbu, reproduktor ostane na mieste a nezačne sa nijak triasť ani skákať, ako to býva zvykom u menších prenosných reproduktorov, keď ich nastavíte na maximálnu hlasitosť.

Čo sa týka kvality zvuku, rozhodne vás potešia kvalitné výšky a stredy a fakt, že ide o stereo reproduktor. Intenzita basov je (opäť) slabšia, ale zas nie je príliš slabá. Takže keď si vypočujete Hudsona Mohawke alebo Rytmusa, s výslednou kvalitou budete spokojní. Pokiaľ tu chcete počúvať techno, trance alebo podobné elektronické žánre, u niektorých skladieb môžete pocítiť absenciu basov, ale nie u všetkých. Trik so zvýšením intenzity basov otočením reproduktoru, podobne ako sa to dalo v prípade Beats Pill, tu nefunguje. Počúvanie rockových ani metalových skladieb nerobí drobnému Samsungu problémy, takže keď ste fanúšik LP, Metallicy, AC/DC alebo iných, reproduktor vás určite nesklame, aj keď zrejme preferujete živé vystúpenia alebo aspoň špičkové audio zostavy. Pokiaľ však hľadáte niečo, čo má čistý zvuk, pozeráte sa na správny produkt. Čistota zvuku sa odrazí aj pri hovoroch. Reproduktor obsahuje vstavaný mikrofón, vďaka čomu je možné telefonovať aj takto nahlas. Kvalita zvuku je veľmi dobrá a to platí na oboch stranách, za čo môže schopnosť potláčať ozvenu.

Samsung Level Box mini

Batéria

Výdrž batérie je podľa môjho názoru viditeľne lepšia než u konkurenčných riešení, keďže výdrž sa u viacerých reproduktorov pohybuje na úrovni okolo 10 hodín. Smasung Level Box mini však ponúka batériu s kapacitou 1 600 mAh a s ňou by mal dosiahnuť výdrž až 25 hodín. Osobne sa mi podarilo dosiahnuť približne 19 hodín, takže áno, výdrž je na tom veľmi dobre. Samozrejme, závisí to aj od hlasitosti a spôsobu konektivity (k bezdrôtovému pripojeniu sa využíva Bluetooth 3.0). Za celý ten čas, čo som reproduktor používal, som počúcal hudbu prevažne na 50% hlasitosti. Keď dochádza k vybitiu, začne vám to dávať najavo pípaním počas prehrávania. Reproduktor sa takto ozve párkrát počas počúvania hudby a potom dôjde k jeho vybitiu, takže ho treba znovu nabiť pomocou USB portu. Nabíjačka bohužiaľ nie je súčasťou balenia, v ňom nájdete len USB port, takže sa musíte spoliehať na nabíjačky v domácnosti alebo na svoj notebook. Myslím si, že v tomto ohľade mohol Samsung trochu zapracovať a mohol upraviť zapínacie tlačidlo na vrchnej strane reproduktoru tak, že by svietilo podľa stavu batérie. Momentálne svieti len vtedy, keď sa mini-čko nabíja.

Samsung Level Box mini

Resumé

Čo dodať na záver? Niekto vám môže povedať, že Samsung nie je tá spoločnosť, od ktorej by ste si mali kupovať reproduktory, ale že by ste sa mali poobzerať po iných značkách. Ja si to ale nemyslím a pri používaní Samsung Level Box mini som bol milo prekvapený tým, že hudba, ktorú si cezeň pustíte, neznie vôbec zle. Závisí to pochopiteľne aj od žánru a pokiaľ hľadáte skladby s intenzívnymi basami, mali by ste sa poobzerať po niečom inom. Ak ste ale poslucháč hudby, ktorý si chce jednoducho vypočuť hudbu v takom podaní, aby mu pri tom nevybuchli bubienky, reproduktor vás poteší. Skúšobný playlist, ktorý zahŕňal zopár trancových skladieb, Rytmusa, Hudsona Mohawkeho, Linkin Park, Metallicu a ďalších, o ňom odhalili prakticky všetko. Prioritu tvoria hlavne výšky, stredy a hlasitosť. Tá je veľmi vysoká a napriek tomu, že ide o celkom drobný repriduktor, môžete vďaka nemu ozvučiť byt a tým pádom ho môžete použiť aj na párty, pokiaľ nechcete investovať do veľkej zostavy, ktorá nezaberá veľa miesta a vydrží niekoľko hodín. A 19 hodín nie je rozhodne málo, avšak závisí to od viacerých faktorov a tak sa pri vysokej hlasitosti môže stať, že sa vybije už do 10 hodín. Ako výhodu však treba brať, že veľká hlasitosť mu nerobí problémy a aj keď je aktívna, reproduktor sa netrasie ani neposkakuje, skrátka stojí na mieste. Osobne ma zaujal moderný dizajn reproduktoru a ten môže pri určitom nábytku vyzerať, akoby išlo o jeho prirodzenú modernú súšasť a reproduktor si tak nájde nový domov, napríklad pri televízore vo vašej obývačke alebo na pracovnom stole v pracovni. Dizajn na mňa pôsobí elegantne a neviem si predstaviť, že by ste ho brali von tak ako kruhové bezdrôtové reproduktory, ktoré sa hodia na outdoorové akcie. Pokiaľ sa však bavíme o in-door akciách, potom je Samsung Level Box mini na mieste. Aj preto, že váhu takmer 400 gramov si pri dlhodobejšom prenášaní všimnete.

Samsung Level Box mini

Fotografie pre Samsung Magazine: Milan Pulc

Dnes nejčtenější

.