Zavřít reklamu

baterryNajnovšie telefóny z dielne Samsungu sú rozhodne pekné, ale v snahe o dosiahnutie tenkosti sa u nich stretávame s ďalšou nevýhodou. Výdrž batérie je väčšinou len jednodňová, no myslím si, že v roku 2015 by už mohla byť o trochu dlhšia. V horších prípadoch sa môže dokonca stať, že sa vám mobil vybije uprostred dňa, na čom sa významne podiela Facebook, Skype a množstvo ďalších aplikácií, ktoré vám s radosťou hltajú percentá batérie. Preto sa snažíme hľadať rôzne spôsoby, ako zvýšiť výdrž batérie na svojich telefónoch tak, aby si zachovali čo najviac funkcií.

Existuje preto celkom jednoduchý a pritom veľmi užitočný návod, ako zvýšiť výdrž batérie na svojom telefóne, čo poteší obzvlášť majiteľov telefónov, na ktorých sa nenachádza režim Ultra Power Saving Mode. Ak ste teda majiteľom staršieho zariadenia alebo zariadenia bez tejto funkcie, postupujte podľa nasledujúceho textu:

  • Vysuňte notifikačné centrum z vrchnej časti obrazovky. Tu vypnite automatické nastavovanie jasu tým, že jednoducho odčiarknete položku Auto. Posuvník predvolených úrovní sa zmení na štandardný posuvník, ktorý vám umožní nastaviť podstatne nižší jas než je ten, ktorý by ste si mohli nastaviť pri automatickom nastavení.
  • Ďalšia vec, ktorá pomôže, je vypnutie bezdrôtových služieb, ktoré v danej chvíli nepotrebujete. V notifikačnej lište tak vypnite GPS, Bluetooth a aj WiFi. Pokiaľ by ste ju nechali zapnutú, telefón by sa snažil zúfalo naďalej hľadať WiFi siete vo vašom okolí pre prípad a to isté by platilo aj v prípade Bluetooth antény. Nie vždy máte pri sebe Bluetooth slúchadlá alebo fitnes tracker (aj keď v nasledujúcich týždňoch alebo mesiacoch ho už zrejme budete používať).

Galaxy auto brightnessGalaxy NFC

  • Rovnako vypnite NFC a rýchlejšie mobilné siete. NFC môžete vypnúť tým, že vysuniete ponuku kompletnú ponuku nastavení, čo sa dá na novších Samsungoch docieliť tak, že potiahnete dva prsty z vrchu obrazovky smerom nadol, tak ako pri vysúvaní notifikačnej lišty. V ponuke nájdite a vypnite NFC. Alternatívou je otvoriť Nastavenia a tu vypnúť NFC v rovnomennej sekcii.
  • Pokiaľ chcete šetriť batériu ale nechcete úplne vypnúť svoju mobilnú sieť, otvorte Nastavenia – Ďalšie siete – Mobilné siete. V nich zvoľte 3G siete, čím zabránite, aby telefón vyhľadával LTE.
  • Za zmienku rozhodne stoja aj kontá. Totiž, určite máte vo svojom telefóne aplikácie, ktoré podporujú automatickú synchronizáciu a je jedno, či je to Google Drive, Dropbox alebo OneDrive. U každého z nich si potom môžete aktivovať a deaktivovať možnosť synchronizácie.
  • Nakoniec vypnite aplikácie na pozadí. Môžete ich vypnúť tým, že stlačíte ľavé senzorové tlačidlo a tu začnete jednoducho odsúvať jednotlivé aplikácie u ktorých už nepotrebujete, aby boli zapnuté. Tým ich vypnete.

Galaxy mobilne dataGalaxy accounts

*Zdroj: Business Insider

Související články

Dnes nejčtenější

.