Zavřít reklamu

Samsung-Galaxy-S6-Rendus-3DPredstavenie Galaxy S6 je za rohom a nanešťastie pre Samsung, jeho najtajnejší projekt unikol na internet vďaka výrobcom obalov. Teda, pokiaľ výrobcovia nemajú k dispozícii len staršie revízie telefónu, ale o tom pochybujeme. Každopádne, nová vlajková loď Samsungu je konečne vyrobená z prémiových materiálov ako je sklo a hliník. Otázkou ostáva nakoniec zadná strana, avšak tam to vyzerá, že zadná časť mobilu bude pozostávať zo zafarbeného hliníku prekrytého sklom. Predné aj zadné sklo majú zaoblené hrany a sú zapustené do hliníkového tela, takže sa znižuje riziko, že by sa Galaxy S6 rozbila pri páde.

Boky mobilu sú tentoraz oblé, no aby sme boli korektní, jedná sa skôr o dve k sebe pripevnené časti, než o „jeden“ kus zaobleného hliníku. Toto zrejme ľudia ucítia pri držaní mobilu. Mobil je unibody a ako je vidieť, pravdepodobne nebude podporovať pamäťové karty. Mobil je totiž unibody, batéria je vstavaná a SIM kartu budete dávať zboku, ako môžete vidieť na fotke nižšie. Fotoaparát mobilu bohužiaľ vytŕča až moc podľa môjho vkusu, aspoň podľa fotiek. Ale vieme, že fotky častokrát ukazujú veci väčšie, než v skutočnosti sú. Ten bude mať buď 16 alebo 20 megapixelov a pribudne optická stabilizácia obrazu, ktorá bola doteraz len súčasťou menej kľúčových modelov ako S5 Active, K zoom alebo Galaxy S5 LTE-A pre vybrané trhy.

Snímač odtlačkov prstov bude fungovať rovnakým spôsobom ako na iPhone, čiže už len stačí priložiť prst. To predstavuje značnú výhodu, snímanie bude rýchlejšie, presnejšie a hlavne ho začnete konečne využívať. V pôvodnej podobe som totiž nemal potrebu využívať ho na žiadnom modeli, ktorý sme mali na recenziu, vrátane Galaxy Alpha. Ďalej môžeme na prednej strane očakávať kvalitný 5-megapixelový predný fotoaparát a 5.1″ displej s rozlíšením 2560 x 1440 bodov. Vo vnútri mobilu sa potom ukrýva špičkový 64-bitový procesor Exynos sprevádzaný 3 GB RAM a úložiskom s kapacitou 32, 64 alebo 128 GB. Na zadnej strane mobilu potom nachádzame fotoaparát, ktorý som spomínal vyššie.

Galaxy S6 front

Samsung Galaxy S6 case

Galaxy S6 render

Samsung Galaxy S6 metal

Samsung Galaxy S6 metal

Dnes nejčtenější

.