Zavřít reklamu

Samsung-LogoSpoločnosť Samsung dnes pozná úplne každý. Všetci vedia, že je to tá spoločnosť s logom tmavomodrého oválu s obrovským nápisom „SAMSUNG“. Ale viete, že toto je už niekoľké logo spoločnosti v poradí? Juhokórejský gigant s naozaj gigantickým názvom (ako ste sa mohli dočítať v samostatnom článku), od svojho vzniku v roku 1938 zmenil logo niekoľkokrát. Teraz sa zdá, že spoločnosť zmení svoje logo opäť a preto sme sa rozhodli ukázať túto históriu loga Samsung.

Už v roku 1938 prišla s logom, ktoré bolo na tie roky celkom obvyklé. Nebolo jednoduché, skôr pôsobilo komplikovane a veľmi rozvojovo. Vzhľadom k tomu, že išlo o firmu predávajúcu potraviny, bolo logo v duchu poštovej známky alebo kvalitne vypestovanej úrody. No každopádne, logo bolo úplne iné, než ostatné logá. No už teraz môžeme vidieť tri hviezdy, ktoré sa objavili aj v ďalších logách a sú úzko spojené s názvom „Samsung“.

Samsung 1938 logo

Neskôr sa logo zjednodušilo, internacionalizovalo a pôvodne potravinárska firma musela svoje logo preložiť do angličtiny, pretože začala získavať vplyv aj v zámorí. Od roku 1960 preto vidíme logo troch hviezd v kruhu a pri ňom ľahko čítateľný názov spoločnosti. Toto logo sa udržalo v obehu 20 rokov, potom bolo nahradené ešte jednoduchším logom. S týmto logom ste sa mohli stretnúť aj na niektorých produktoch, ktoré sa predávali na našom území začiatkom 90-tych rokov. Po jeho boku sa tiež používalo alternatívne logo, ktoré však nie je také známe ako tradičné logá. V roku 1980 vyrobil svoj prvý počítač. S elektronikou však začal už v 60-tych rokoch, čo bol dôvod pre zmenu loga a odstránenie obilnín z neho.

Nakoniec, od roku 1992 začala spoločnosť využívať tradičné „vesmírne“ logo, ktoré používa prakticky doteraz. Toto logo sa vyznačuje modrým oválom, ktorý symbolizuje vesmír, tým pádom aj veľkoleposť spoločnosti. No a určite ste si mohli všimnúť, že S a G vytŕčajú von, čo je úmysel. Prezentuje to otvorenú kultúru spoločnosti. A teraz sa zdá, že spoločnosť použije najjednoduchšie možné logo – iba holý text v modrej alebo bielej farbe.

Samsung Logo History

Samsung Logo

*Infografika: Eric-Tong

Dnes nejčtenější

.