Zavřít reklamu

Samsung GALAXY A5Ďalší model telefónu od Samsungu, tentoraz s označením Galaxy A7, sa dostáva na európsky trh. Najväčší prírastok do rodiny produktov Galaxy A sa však predáva za cenu, pri ktorej sa vám už viac oplatí kúpiť si Galaxy S5 a dokonca pri tom ešte ušetríte. Teda v prípade, že je u vás prioritou hardvér.  Pokiaľ vás zaujímajú skôr iné aspekty, ako je dizajn, veľkosť displeja alebo kvalitný predný fotoaparát, potom by ste mali dať prednosť modelu A7. Ten sa začne predávať na európskom Amazone za 499€, zatiaľ čo Galaxy S5 môžete s pomocou Heureky nájsť už za cenu 380€, čiže o 120€ nižšiu.

Mobily sa od seba odlišujú vo viacerých zásadných veciach. Zatiaľ čo Galaxy S5 je vlajková loď a prioritou je u nej vrcholný hardvér, pri Galaxy A7 dostanete prémiové hliníkové telo a väčší 5,5″ displej s rozlíšením Full HD, čo je mimochodom rovnaké rozlíšenie aké má Galaxy S5. A7 ho ďalej predbieha v oblasti fotoaparátov, kde nájdete 5-megapixelový predný fotoaparát na selfie.

Galaxy S5 pritom obsahuje 2-megapixelový predný fotoaparát, no jeho zadný fotoaparát má rozlíšenie 16 megapixelov, kým pri A7 to je len 13 Mpx. Ďalej je tu menší 5.1″ displej, na druhú stranu je tu procesor Snapdragon 801, kým v novšom zariadení je procesor Exynos strednej triedy. Oba majú rovnaké pamäte, 2 GB RAM a 16GB úložisko.

Samsung Galaxy A7

*Zdroj: PhoneArena

Dnes nejčtenější

.