Zavřít reklamu

Nejvýkonnější mobilní procesor na světě. Výkon, který zastíní ty nejlepší telefony s Androidem na světě. Nové displeje, které jsou „vizuálně k nerozeznání od dokonalosti“. Nová tech kamera, kterou kopírují i ti nejlepší a největší Android výrobci. Ještě lepší životnost baterie. Dokonalá voděodolnost.

Zatímco někteří analytici předpovídají, že iPhone 7 a iPhone 7 Plus postihne největší poptávka v historii Applu, jiní o tom ani zdaleka nejsou přesvědčeni. Ve skutečnosti, podle Stephena Bakera ze skupiny NPD, je nový iPhone nudný. Podle něj dokonce „ajFoun sedm“ trží hlavně díky neúspěchu Galaxy Note 7.

Jak si jistě všichni dobře vzpomínáte, Samsung byl donucen přerušit výrobu a prodej svého prémiového modelu Galaxy Note 7, protože neustále explodoval. Na tento fakt samozřejmě reagovaly akcie jihokorejského výrobce, které klesaly raketovým tempem. Nicméně, nedávný výzkum potvrdil, že i po tomto skandále budou i nadále zákazníci věrní Samsungu. Raději si koupí nový Note 7, než aby přešli na konkurenční iPhone 7 Plus.

„Většina z těch, kteří si koupili Galaxy Note 7, zvolili jiného high-endového výrobce. Samsung byl ale schopný svůj neúspěch odrazit a začíná se mu opět dařit. Apple na celé kauze jen těží, a to z něj krále trhu rozhodně nedělá..“ uvedl Baker v jednom rozhovoru. 

Nedávná statistika uvedla, že Apple se svým iPhonem získal nových 44 % aktivací, a to jen během vánočního období, zatímco Samsung telefony tvořily 22 %. Apple tak dokázal zdvojnásobit výkon Samsungu.

Zdroj: BGR

Dnes nejčtenější

Další články