Zavřít reklamu

MWC 2017 (Mobile World Congress) je jedním z největších veletrhů spotřební elektroniky na světě. Jihokorejská společnost Samsung tu má své čestné místo a téměř každý rok zde představuje různé produkty. Jisté je, že se na letošním MWC očekávaná vlajková loď Galaxy S8 neobjeví, což potvrdila sama společnost. S čím se tedy Samsung ukáže?

Galaxy Tab S3

Na pořadu dne bude s největší pravděpodobností nový výkonný tablet s operačním systémem Android (verze 7.0 Nougat). Dosavadní zprávy hovoří o 9,7palcovém Super AMOLED displeji s QXGA rozlišením, čipsetu Snapdragon 820, 4 gigabajtech RAM a 12Mpx fotoaparátu, selfie kamerka pak bude mít 5Mpx čočku. Toto vše by mělo být zabaleno v kompaktním kovovém těle s tloušťkou 5,6 mm. Není ani vyloučeno, že bude tablet dodáván se stylusem S Pen.

Galaxy TabPro S2

Je to už nějaká doba, co Samsung vyrobil tablet s operačním systémem Windows 10. Změnit by to měl právě model Galaxy TabPro S2, který bude čistokrevným nástupcem předchozího Galaxy TabPro S. Tablet/počítač bude pravděpodobně vybaven 12palcovým Super AMOLED displejem s Quad HD rozlišením a uvnitř zařízení bude tikat Intel Core i5 72007 sedmé generace (Kaby Lake) o frekvenci 3,1 GHz. Procesoru budou k dispozici 4 GB LPDDR3 RAM paměťové moduly, 128GB SSD úložiště a dvojice fotoaparátů – 13Mpx čip na zádech zařízení doplní 5Mpx kamerka na straně displeje.

Stejně jako v případě Galaxy Tab S3 by mohl i model TabPro S2 přijít se stylusem S Pen. Kromě speciálního pera by měl tablet disponovat i oddělitelnou klávesnicí s integrovanou baterií o kapacitě 5070 mAh. A nakonec, tablet má přijít ve dvou verzích, a to s LTE v kombinaci s WiFi nebo pouze se samotným WiFi modulem.

Skládací telefon

O skládacím telefonu v podání Samsungu jsme toho slyšeli opravdu mnoho. Nejdříve to vypadalo, že se první masově vyráběný telefon ukáže do konce roku 2016. Později byly tyto spekulace smeteny ze stolu a začaly se postupně objevovat nové informace, které hlásaly, že se první skládací telefon objeví až na letošním mobilním veletrhu. Samsung samozřejmě prozatím nic nepotvrdil, ale je velice pravděpodobné, že i v případě by se skládací telefon na veletrhu přeci jen objevil, Samsung jej ukáže pouze několika vyvoleným lidem za zavřenými dveřmi. Sami jsme zvědaví.

Krátká ukázka Galaxy S8

Ačkoliv Samsung sám potvrdil, že se na MWC 2017 nová vlajková loď Galaxy S8 neobjeví, spekulace hovoří o tom, že by se výrobce mohl svým klenotem pochlubit minimálně krátkou ukázkou. Krátký spot nám toho sice moc neřekne, ale pár nových informací by přeci jen přinést mohl.

Datum zahájení prodeje Galaxy S8

Už víme, že se Galaxy S8 na MWC neobjeví, přesto Samsung minulý týden potvrdil, že v průběhu konference oficiálně odtajní datum představení svých nastávajících vlajkových lodí Galaxy S8 & Galaxy S8+. Divoké spekulace hovoří o tom, že budou nové smartphony představeny na speciální akci v New Yorku, a to již 29. března. Prodávat by se pak měly začít v průběhu dubna.

Tisková konference Samsungu začíná v 19:00 SEČ 26. února v budově Palau de Congressos de Catalunya v Barceloně. Máme se rozhodně na co těšit.

Dnes nejčtenější

Další články