Zavřít reklamu

Google od verzie Androidu 5.1 Lolipop spustil na zariadeniach od Samsungu takzvanú ochranu proti odcudzeniu (FRP, Factory Reset Protection). Poďme si povedať či je táto vychytávka od Googlu pre nás prínosná. Ako z názvu vyplýva, nejedná sa o žiaden antivírusový program, ale v preklade o ochranu po obnove výrobných nastavení. Čoraz častejšie si každý z nás chráni svoje súkromie v  telefóne. Používame rôzne spôsoby, či už je to odtlačok prsta, gesto, heslo, PIN kód alebo najnovšie očná dúhovka. No Google zvolil svoj vlastný spôsob.

Ako to funguje?

Všetko sa točí okolo Google účtu. Akonáhle si ho do zariadenia pridáte, zabezpečenie sa automaticky aktivuje. Ale k čomu nám taká ochrana je?

Predstavte si, že vám telefón niekto ukradne alebo zabudnete svoje prihlasovacie údaje. Zlodeja dáta nezaujímajú, takže mobil vymaže a väčšinou predá. A práve ochrana od Googlu spočíva v tom, aby sa po továrenskom nastavení prihlásil len predchádzajúci užívateľ.

Po vybratí jazyka sa musíte prihlásiť k internetu a zadať svoje konto, ktoré bolo pred obnovou v zariadení registrované. Ak sa neprihlásite, úvodné menu vás ďalej nepustí a mobil ostane zablokovaný. Na internete sú k dispozícií rôzne návody, ako túto ochranu obísť. Vo väčšine prípadoch nie sú funkčné alebo sú tak zdĺhavé a zložité, že s tým užívateľ nechce strácať čas. Potom vám ostáva už len si spomenúť alebo vyhľadať servisné stredisko, ktoré vám pomôže.

Ako predísť zablokovaniu?

Pokiaľ nechcete stráviť svoj voľný čas skúšaním starých hesiel alebo cestou do servisu, riešenie je úplne jednoduché. Pred tým, ako sa vykoná továrenské nastavenie, je potrebné odobrať všetky Google účty v zariadení. Potom už môžete s čistým svedomím svoj smartfón vymazať. Ak sa ani potom cez úvodné menu nedostanete, je potrebné navštíviť odborníkov.

Factory Reset Protection FRP Samsung FB

Dnes nejčtenější

.