Zavřít reklamu

To, čo je pri zakúpení zariadenia dôležité sú parametre, vzhľad, veľkosť, výrobca a jedným z najdôležitejších faktorov je cena. Internet je plný portálov, na ktorých si viete dané veci vyfiltrovať a nájsť presne to, čo potrebujete. Či už sa jedná o zahraničné alebo domáce stránky.

Má Samsung celosvetovú záruku? Ako je to s reklamáciou pri kúpe produktu zo zahraničia alebo podivného predajcu? Nižšie si o tom povieme viac a aj to, ako sa vyvarovať problémom.

Lacno alebo draho

Kúpu produktov môžete realizovať cez internet alebo v kamenných predajniach. Sú to, či už oficiálne stránky a predajne veľkých distribútorov elektroniky, ktoré sú každému známe alebo menej známi predajcovia. A práve u týchto predajcov by ste mali zbystriť pozornosť. Mnoho malých odberateľov elektroniky nakupuje tovar zo zahraničia určený pre iné krajiny. Je to pre nich lacná kúpa a predajom v našej krajine vedia na tom slušne zarobiť. Preto tieto zariadenia sú ponúkané za veľmi lákavú cenu a to môže byť jeden z dôvodov, že s nimi nie je niečo v poriadku. Samozrejme, nájdu sa aj takí, ktorí sú poctiví a aj za lacný peniaz dostanete český alebo slovenský telefón.

Samostatná kategória je eBay, AliExpress, Aukro a podobné portály. Práve týmto miestam by ste sa mali vyhýbať. Pokiaľ chcete svoje zariadenie využívať seriózne a neriešiť reklamácie doťahovaním sa s predávajúcim, je lepšie priplatiť si a nakupovať z overených obchodov. Napriek tomu, že skoro v 90 % narazíte na zahraničnú distribúciu, tak u mobilných telefónov sa často stáva, že sú odcudzené alebo repasované.

Záruka Samsung

Samsung na rozdiel od Apple nemá celosvetovú záruku. Zariadenia sú distribuované pod kódovým označením krajiny, pre ktorú sú určené. Práve toto označenie ste si mohli všimnúť hlavne v e-shopoch, kde za názvom produktu je 6 veľkých písmen. Napríklad „ZKAETL“. Prvé tri písmená označujú farbu zariadenia. V tomto prípade sa jedná o čiernu a ďalšie 3 písmená nesú označenie krajiny. ETL je označenie pre open market (voľný trh pre Českú republiku), to znamená, že nie sú určené pre žiadneho operátora. Tieto všetky informácie sa zisťujú podľa IMEI čísla.

V našom prípade výrobca spojil Česko a Slovensko do jedného regiónu, tak je jedno, v ktorom z týchto štátov si produkt zakúpite. Záruku si budete môcť uplatniť na území oboch, či to bude obchod alebo servisné stredisko. V ostatných prípadoch, musíte reklamáciu riešiť v krajine zakúpenia.

Ak ste si už ale kúpili nejaký produkt značky Samsung od pochybného predajcu, je dobré kontaktovať zákaznícku linku alebo servisné stredisko. Tí vám pomôžu s overením distribúcie a oboznámia vás, ako postupovať v prípade reklamácie.

Zoznam a vysvetlenie skratiek distribúcií pre Česko a Slovensko

SkratkaOznačenie
ETL, XEZvoľný trh CZ
O2CO2 CZ
O2SO2 SK
TMZT- Mobile CZ
TMST- Mobile SK
VDCVodafone CZ
ORSOrange SK
ORX, XSKvoľný trh SK

 

samsung-experience-center

Dnes nejčtenější

.