Zavřít reklamu

O tom, že je Samsung největším výrobcem OLED displejů, už určitě všichni víte. Jihokorejský gigant však nechce v tomto ohledu rozhodně usnout na vavřínech a plánuje velké investice, které by mu měly v budoucnu jeho OLED panely ještě o mnoho úrovní zlepšit a tím pádem i jeho pozici posílit.

Nejnovější zprávy uvádí, že se Samsung rozhodl zainvestovat 25 milionů Euro do německé společnosti Cynora. Ta je totiž dodavatelem hlavních komponentů pro OLED displeje. Nyní se ji dokonce zdárně daří vyvinout materiál, který by OLED displeje výrazně zkvalitněl po stránce rozlišení displeje. Třešničkou na dortu by pak bylo velké snížení energie, které jde s touto novinkou též ruku v ruce.

„Tato investice potvrzuje, že jsou naše materiály pro OLED displeje velmi atraktivní,“ potvrdil kvalitu nového materiálu ředitel Cynory.

Zájem má i LG

Protože je však OLED technologie ve světě opravdu oblíbená, je jasné, že budou chtít o materiály Cyrony bojovat i další menší dodavatelé. Není se tak čemu divit, že se k podobné investici uchýlilo i LG, které by mělo dodávat v budoucnu OLED panely pro iPhony. Samsung se ho však pravděpodobně pokusí vyšachovat, peníze z displejů pro iPhony jsou pro něj totiž opravdu důležitou položkou v rozpočtu.

Uvidíme, jakým směrem se celý trh s OLED displeji ubere. Zvýšení kvality displejů bude však rozhodně důležitým krokem, který katapultuje společnost, která to jako první dokáže, na přední dodavatelské příčky.

Samsung-Building-fb
Zdroj: Redakce Android Magazine

Zdroj: sammobile

Související články

Dnes nejčtenější