Zavřít reklamu

V minulém roce jsme vás poměrně intenzivně informovali o spolupráci Samsungu s jeho hlavním rivalem, společností Apple, díky které mohla jablečná společnost představit svůj první iPhone s OLED displejem od okraje k okraji. Jak se však zdá, kýžené ovoce s ním až tak úplně nesklízí. To však může mrzet i samotný Samsung.

Není žádným tajemstvím, že byl Apple pro Samsung jakožto odběratel jeho OLED displejů velmi důležitý, protože i díky němu mohl pokořit rekord ve svých ziscích. Jelikož je však o iPhony X menší zájem než se čekalo, jablečná společnost podle zpráv z dodavatelského řetězce snižuje razantně jeho výrobu a tudíž už od Samsungu nepotřebuje tolik displejů. Podle zpráv serveru Nikkei se dokonce Apple rozhodl výrobu potlačit na pouhých dvacet milionů kusů v prvních třech měsících letošního roku, což je polovina z plánovaných čtyřiceti milionů kusů, se kterými Apple kalkuloval.

Noví kupci na dohled?

Samsung si tak bude muset najít nové kupce na OLED panely, kterými by ránu po odchodu Applu zacelil a zbavil se přebytků. Údajně to však úplně dobře nepůjde, jelikož je stále mnoho výrobců k tomuto řešení nepřipravena a v následujících měsících k němu rozhodně nepřistoupí. Pozice Samsungu jakožto světového lídra v OLED displejích by se tak mohla rázem nepříjemně zakymácet. Nikoliv však proto, že by mu na záda dýchal nějaký konkurent, který by mu přebíral zakázky, ale zkrátka proto, že pro své výrobky nenajde uplatnění.

Uvidíme, jak se tedy v budoucnu celá situace na trhu s OLED displeji vyvine a zda z ní nakonec vyjde Samsung jako poražený či jako vítěz. V tuto chvíli je totiž opravdu těžké říci, jakým směrem výrobci v následujících měsících vykročí. Rozhodnout se radši pro úspory, díky čemuž se přidrží klasických LCD panelů, nebo sáhnou po lepším OLED displeji, který přidá na ceně?

iPhone-X-official-FB

Dnes nejčtenější

.