Zavřít reklamu

Pamatujete si ještě na zvěsti doprovázející spuštění prodejů nových Galaxy S9 a S9+, které tvrdily, že o novou vlajkovou loď jihokorejského giganta není zájem? Vsadím se, že určitě. Ačkoliv se však mohlo po odhalení finančních výsledků za minulé čtvrtletí zdát, že problémy jsou zažehnány protože byly podle Samsungu velmi dobré, minimálně v jeho domovině prodeje nových vlajkových lodí zatím pokulhávají.

Podle údajů mobilních operátorů v Jižní Koreji se prodalo za předchozí měsíce na 707 tisíc kusů těchto telefonů, což je ve srovnání s jeho starším bratříčkem Galaxy S8 citelně méně. Když totiž vstoupil Galaxy S8 na trh, za srovnatelné období se jej prodalo zhruba milion kusů.

Jak už jsem psal v úvodním odstavci, není to poprvé, co se o menších prodejích nového Galaxy S9 dozvídáme. To, že nové vlajkové lodě netáhnou, se totiž traduje takřka od jejich příchodu na trh. Největší problém spatřují odborníci především v tom, že je tento model spíše jakousi evolucí skvěle fungujícího Galaxy S8. Zákaznici však prahnou spíše po obřích inovacích, které se dají označit za revoluční, což však nové Samsungy bohužel tak úplně nenabízí. Na druhou stranu si však musíme uvědomit, že to, že se novému Galaxy S9 nedaří v Jižní Koreji, ještě nemusí nutně znamenat, že se mu nedaří ani jinde ve světě.

Uvidíme, jak se tedy situace ohledně těchto smartphonů nakonec v budoucnu vyvrbí. Pokud se však Samsungu podaří na příští rok připravit další revoluční model, kterým svět poblázní, může si letošní lehký prodejní propad dovolit. 

Samsung Galaxy S9 FB

Zdroj: sammobile

Související články

Dnes nejčtenější

.