Zavřít reklamu

Samsung v březnu letošního roku představil několik modelů QLED televizorů. O několik týdnů později se začaly televizory prodávat na vybraných trzích. Postupem času se jejich dostupnost výrazně zlepšila, a tak se pro jihokorejského giganta nastal čas zahájit marketingovou kampaň. Ta letošní je však skutečně nápaditá.

Ve Velké Británii totiž Samsung zahájil netradiční reklamní kampaň s označením #TVblackout, přičemž právě název už mnohé nasvědčuje. Celá kampaň začne nejprve 20 sekund trvající reklamou, jež je navržena tak, aby si miliony diváků myslely, že se jim vypnuly televizory. Během deseti dnů zvládne Samsung odvysílat celkem 221 televizních spotů na 18 kanálech, přičemž by měl reklamou přímo oslovit 49 milionů lidí.

Marketingové oddělení Samsungu navrhlo reklamu tak, aby si diváci nejprve mysleli, že došlo k výpadku vysílání. Následně nastane ticho a obrazovka zčerná na dobu šesti sekund. Diváci možná budou hledat ovladač, aby zkusili svůj televizor znovu zapnout. Ovšem nakonec zjistí, že se jedná o reklamu, protože se na černé obrazovce objeví text: „Takto vypadá vaše televizní obrazovka po většinu času – je černá a prázdná.“ Samsung tím chtěl vyzdvihnout režim Ambient, díky němuž už nebude v místnosti pouze černá obrazovka, ale televizor se přizpůsobí zdi, na které je zavěšený, a tím pádem s ní takřka dokonale splyne.

Samsung QLED TV FB

Související články

Dnes nejčtenější

.