Zavřít reklamu

V minulých letech se stalo již nepsaným pravidlem, že po vydání nových vlajkových lodí z řady Galaxy S dorazil za pár dní i model Active. Ten měl zaujmout především svou vysokou odolností v kombinaci s designem a výkonem nejnovějších vlajkových lodí. Není se tak čemu divit, že se těšil u různých dobrodruhů či lidí, kteří zkrátka potřebovali špičkový a zároveň odolný telefon, slušné oblibě. Vypadá to ale, že letošek bude právě pro tuto sortu lidí zklamáním. Model Galaxy S9 Active totiž ne a ne dorazit. 

Modely Galaxy S6 Active a S7 Active se dočkaly představení v červnu roku 2015 a 2016, model S5 Active pak dorazil dokonce o měsíc dříve. Loňský Galaxy S8 Active se v USA objevil na začátku srpna. Všechny tyto modely byly navíc uvedeny na trh před představením modelu Note, což si však Samsung již letos odbyl. K dispozici však nemáme ani rendery a žádné další informace o tom, že by tento model Samsung alespoň pro určité země chystal. Budoucnost této série je tak v nedohlednu.

Samsung Galaxy S8 Active: 

Důvodů, proč se Samsung mohl k nevydání “aktivního” S9 rozhodnout, je hned několik. Přesvědčit jej mohly například nižší prodeje tohoto modelu v minulých letech. Dalším důvodem by pak mohla být například nemožnost implementace větší baterie, kterou se předešlé modely též chlubily. Třetím a posledním důvodem může pak být zkrátka to, že S9 Active by se od S8 Active prakticky nelišil a tudíž nedávalo příliš smysl jej vyrábět – tím spíš, když je jeho cílová skupina poměrně malá. “Aktivního” modelu bychom se tak mohli dočkat až příští rok, kdy dorazí Galaxy S10. 

Galaxy S9 Active FB
Zdroj: Redakce Android Magazine

Související články

Dnes nejčtenější