Zavřít reklamu

Dnešním světem cloumají fotografie. Je to tedy především díky sociální síti Instagram avšak pěkné fotografie samozřejmě můžete mít i jen tak pro radost. V dnešní recenzi se podíváme na program od společnosti Wondershare, který se zabývá úpravou fotografií. Wondershare je světoznámá společnost, která má programy a aplikace snad doopravdy na všechno, na co si jen vzpomenete. Jak jste si mohli z nadpisu všimnout, tak v dnešní recenzi se podíváme na program Fotophire Editing Toolkit. Foto v názvu Fotophire není náhodou – jedná se totiž o program, pomocí kterého můžete velice jednoduše profesionálně upravovat fotografie. Pojďme se tedy podívat na některé funkce tohoto programu a na jeho přednosti.

Úprava fotek jednoduše

Rozmazání a vinětace

K některým fotkám se může hodit například rozmazání či vinětace. Pokud jste někdy viděl fotografii ze zrcadlovky, tak jste si určitě všimli, že určitý objekt je zaostřený a zbytek je rozmazaný. I tohle můžete v programu Wondershare Fotophire Editing Toolkit dodělat. Tak stejně jednoduše můžete použít vinětaci – ta zase ztmaví okraje fotky a vy tak můžete jednoduše upozornit na určitý objekt tak, aby diváka nerozptylovaly objekty okolo.

Rámečky

Rámečky na fotografie se sice používaly už pár let dozadu. Avšak pokud si chcete nějakou fotografii například vytisknout, tak se vám možnost rámečků určitě bude hodit. Na výběr máte v postprodukci hned několik desítek rámečků, do kterých můžete fotografie vložit. Na některé rámečky se můžete podívat v galerii níže.

Korekce barev

Korekce barev patří mezi základní funkci, kterou by měl disponovat každý program na úpravu fotografií. Dle mého názoru upoutá fotka nejvíce pozornosti tehdy, kdy jsou na ni velice výrazné barvy, tedy alespoň takhle to platí na Instagramu. Pokud tedy chcete zaujmout diváka, můžete si v programu Fotophire nastavit teplotu barev, odstín a další. Samozřejmě nesmí chybět základní úpravy, jako například změna jasu, kontrastu, stínů, světel, zrnitosti, saturace a další.

Efekty

No a co by to bylo za aplikaci na úpravu fotek bez předpřipravených efektů. V aplikaci Fotophire Editing Toolkit se na vaše fotografie těší stovky efektů. Pokud se vám nějaký z nich bude líbit, jednoduše stačí, abyste na něj klikli a jednoduše jej na fotografii aplikovali. Samozřejmě ale dávejte pozor – ne na každou fotografii se efekt hodí a někdy se může stát, že z pěkné fotografie uděláte pomocí efektu ne moc pěknou. Proto efekty používejte, ale s mírou.

Práce s více fotografiemi najednou

Pokud máte hodně fotografií z jednoho prostředí, tak všechny vychytávky, které jsme si ukázali výše, můžete aplikovat na všechny fotografie najednou. Tuto funkci si velice cením, jelikož je velký rozdíl mezitím, jestli mám upravovat jen jednu fotku a nebo třeba 20 fotek zvlášť. A pokud jste vytvořili společně s efekty, upravenými barvami a dalšími možnostmi nastavení, které by se vám mohlo hodit i v budoucnu, tak si jej můžete uložit a poté aplikovat na další fotografie.

batch-pic

Nechtěné objekty můžete jednoduše odstranit

Dalším klasickým scénářem při fotografování je, že se vám něco nebo někdo připlete „do cesty“. Jednoduše to může vypadat tak, že máte dokonalou fotografii, ale bohužel vám zrovna někdo zkazil záběr. Klasičtí smrtelníci by si mohli říct, že už to nejde nijak zachránit – samozřejmě, že lze! Pomocí Fotophire Editing Toolkit můžete jednoduše odstranit nechtěné objekty na fotografii. Fotophire používá algoritmus, který je velice propracovaný a automaticky vyhodnotí, co by mělo místo onoho objektu být. Pomocí pár kliknutí můžete z téměř dokonalé fotografie udělat fotografii naprosto dokonalou, bez rušivých elementů.

odstraneni_vodoznaku_fotophire

Jak na to?

Použití tohoto nástroje je velice jednoduché. Stačí naimportovat fotografii a pomocí štětce označit objekty, které chceme z fotografie smazat. Poté klikneme na tlačítko Erase a program automaticky díky algoritmu „dopočítá“, co by se asi mělo místo objektu nacházet. Pokud to bude zapotřebí, tak můžete ručně provést některé dodatečné úpravy.

Odstranit pozadí lze pomocí pár kliknutí

Fotophire Editing Toolkit nabízí také velice zajímavou funkci, pomocí které můžete pomocí pár kliknutí odstranit pozadí. Opět se o odstranění pozadí stará propracovaný algoritmus, který vyhodnotí, co je na fotografii hlavní objekt a co k němu nepatří. Ve většině případů je problém tehdy, pokud má osoba na fotografii vlasy – ne každý program umí vlasy dobře oříznout, to ale v případě Fotophire neplatí. Zde funguje odstranění pozadí naprosto dokonale, a to i pokud se na fotografii nachází osoba s dlouhými vlasy.

precisely-pic2

Jak na to?

Abyste dosáhli odstranění pozadí, stačí jednoduše naimportovat fotku, a poté označit objekt/pozadí, které chcete odstranit. Pomocí tlačítka Erase poté můžete celé pozadí odstranit. Pokud potřebujete ještě ručně udělat nějaké úpravy, tak samozřejmě máte možnost. Ve většině případů je ale Fotophire při odstraňování pozadí bezchybný.

Další výhody aplikace Fotophire Editing Toolkit

Mezi další výhody aplikace Fotophire Editing Toolkit patří například funkce chytni a pusť, kdy stačí fotografie jednoduše uchopit a přetáhnout je do programu. Nemusíte je tak složitě hledat v úůožišti počítače. Fotophire navíc podporuje nejrozšířenější formáty obrázků, tudíž by se téměř určitě nemělo stát, že by nějaký obrázek z vaší kolekce „nepřijal“. Při práci s fotkami a upravováním si můžete vybrat ze 4 náhledů, kdy můžete jednoduše sledovat to, jak vypadala fotografie před úpravami a po nich. Další skvělou funkcí je jednoduché vyrovnání fotky – pokud je fotografie vyfocena například lehce nakřivo, pomocí jednoduchého nástroje ji můžete srovnat. Tohle jsou ty dle mého názoru nejzajímavější funkce, které by se vám mohly líbit.

Závěr

Hledáte-li program k profi úpravě fotografií, které je dostupný jak pro Windows, tak pro Mac, určitě sáhněte po Fotophire Editing Toolkit. Jak už jsem psal v úvodu, tak Fotophire je program z dílny vývojářů z Wondershare. Měl jsem možnost vyzkoušet už nespočet programů této společnosti a musím říct, že i v tomto případě platí pořekadlo „kdo umí, umí“. Práce s programem je naprosto jednoduchá a intuitivní a co se mi velice líbí je fakt, že jakmile se naučíte pracovat s jedním programem z rodiny Wondershare, tak umíte automaticky pracovat i s ostatními. Ovládání všech programů od Wondershare je velice podobné a intuitivní. Fotophire si samozřejmě můžete vyzkoušet v trial verzi a podle toho, jestli se vám s ním bude dobře pracovat, se můžete rozhodnout, zda-li stojí za koupi. Wondershare nabízí několik možností, jak si program zakoupit. V tomto případě si můžete zvolit předplatné na jeden rok, které vyjde na $49.99 a nebo doživotní licenci, která stojí $79.99. Osobně si myslím, že je právě investice do tohoto programu dobrým nápadem, pokud chcete z vašich fotografií udělat umělecká díla.

fotophire_fb

Dnes nejčtenější

.