Zavřít reklamu

Zákazníci, kteří se letos rozhodli pořídit si zbrusu nové Galaxy Watch Active 2, a kteří se těší na inovativní funkce, budou možná v některých směrech zklamáni. Když společnost Samsung hodinky v srpnu letošního roku poprvé představila, uvedla, že se Galaxy Watch Active 2 budou kromě jiného moci pyšnit také funkcí EKG. Díky této funkci budou majitelé hodinek moci být upozorněni na možné příznaky fibrilace síní nebo nepravidelnost srdečního rytmu. Další očekávanou funkcí u Galaxy Watch Active 2 měla být detekce pádu. Ani jedné z těchto novinek se ale uživatelé bohužel do konce letošního roku s největší pravděpodobností nedočkají.

Obě zmíněné funkce totiž před svým oficiální zavedením musí obdržet certifikaci od řady důležitých institucí, a to ve všech zemích světa, kde budou spuštěny. Jednou z takových institucí je například FDA – úřad pro kontrolu potravin a léčiv ve Spojených státech. Než Galaxy Watch Active 2 získají od tohoto úřadu schválení pro záznam EKG, nebude možné tuto funkci aktivovat. V Evropě pak bude zapotřebí schválení ze strany podobně zaměřeného úřadu v kterémkoliv ze států Evropské unie. Z podobného důvodu nedošlo k okamžitému spuštění funkce EKG také u konkurenčních Apple Watch.

Jak funkce EKG, tak i detekce pádu měly být původně součástí Galaxy Watch Active 2 od samého počátku. Samsung ale stále čeká na schválení ze strany FDA ve Spojených státech, a proto se funkce EKG u hodinek nejspíš nedočkáme dříve než v únoru příštího roku, přičemž prodej Galaxy Watch Active 2 bude v USA zahájen už 23. září. Mimo oblast Spojených států by pak nové funkce mohly být zpřístupněné po několika dalších měsících.

Galaxy-Watch-Active-2-6

Dnes nejčtenější

.