Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Sluchátka se stala našimi společníky při celé řadě činností. Relaxujeme s nimi, krátí nám čas při cestě do práce, dodávají energii ke sportovním výkonům… I z toho důvodu by měla být malá, pohodlná při delším nošení a odolná pro případ častějšího přenášení. Všechny tyto zásadní vlastnosti mají dva nové modely tzv. špuntových sluchátek Bose, které se na českém trhu objevily v říjnu. Model Bose QuietComfort Earbuds je prvními sluchátky Bose vybavenými technologií ANC, druhý model Bose Sport Earbuds je pak optimalizován pro všechny sportovce. Jaká nová sluchátka jsou?

Bose: spolehlivá kvalita už více než padesát let

Společnost Bose je na trhu od roku 1964. Již její první audiosystém přinesl přelomové řešení a doslova revoluci v zážitku z reprodukované hudby. Společnost neustále investuje do technologického výzkumu, který zaručí zákazníkům skutečný přínos. Aktuálními výsledky těchto snah jsou nová sluchátka Bose QuietComfort Earbuds a Bose Sport Earbuds.

Bose QuietComfort nepřipustí vyrušení při poslechu

Bose QuietComfort jsou první skutečně bezdrátová (True Wireless) špuntová sluchátka společnosti Bose, která využívají technologie ANC, tedy aktivní eliminace okolního hluku. Pro uživatele to znamená, že při poslechu své oblíbené hudby, podcastů či audioknih nebudou rušeni okolními vlivy, jako je hluk dopravních prostředků, šum kanceláře nebo ruch města.

Vysoké úrovně odhlučnění je dosaženo kombinací dvou postupů. První je tzv. pasivní a využívá těsnicích silikonových koncovek StayHearTM. Druhou vrstvou je ona aktivní eliminace hluku pomocí inovovaného čipu, který využívá data o okolí, získaná pomocí čtyř mikrofonů. Technologie je schopna potlačit i hlasité okolní zvuky a uživatelům tak nabídne optimální prostředí pro poslech i handsfree hovory, včetně eliminace např. nárazů větru při telefonování.

Funkci aktivní eliminace okolního hluku je možné upravit v deseti úrovních, případně ji úplně vypnout. V aplikaci si lze vybrat tři nejvhodnější úrovně a ty pak pohodlně přepínat přímo pomocí dotykového ovládání na levém sluchátku. Výsledkem souhry všech technologií je věrná reprodukce bez nepříjemných basů či ostrých výšek, kterou si užijí i nároční posluchači. Navíc s eliminací sykavek, což zvyšuje srozumitelnost mluveného slova.

A navíc vydrží až 6 hodin na jedno nabití. Dobu použití prodloužíte až dvojím nabitím z ochranného pouzdra, které lze mimochodem nabíjet i bezdrátově pomocí QI nabíječek. Nová sluchátka Bose QuietComfort, která jsou odolná proti dešti a stříkající vod, mají doporučenou cenu 7 690 Kč a jsou k dispozici ve dvou barevných provedeních – TripleBlack a SoapStone.

Se sluchátky Bose Sport Earbuds vás nezastaví ani náročný trénink

Model Bose Sport Earbuds myslí na sportovce a milovníky aktivního života. Sluchátka jsou velice lehoučká, každé váží jen 8,5 gramu. Jejich součástí je patentovaná koncovka StayHearTM Max, která se postará o to, že vám budou v uších nehybně držet a zároveň vytvoří první pasivní bariéru proti okolnímu hluku.

Oproti dříve představenému sportovnímu modelu sluchátek s názvem Bose SoundSport Free došlo ke zmenšení fyzických rozměrů o 40 %, v případě nabíjecího pouzdra dokonce až o polovinu. Nijak ale neutrpěly zvukové vlastnosti sluchátek. Ty nabídnou čistý a průrazný zvuk, který má ambice nabíjet uživatele energií k lepším sportovním výkonům.

Baterie vydrží pět hodin používání a dobití v pouzdře přidá dalších deset hodin poslechu. Pouzdro se dobíjí pomocí univerzálního konektoru USB-C, a pokud krátce před startem tréninku zjistíte, že jsou sluchátka vybitá, stačí jim patnáct minut v pouzdře a budou připravena na dvě hodiny používání.

Samozřejmostí je zvýšená odolnost proti vodě a potu, certifikovaná až na úroveň IPx5. A pokud si při sportu rádi povídáte, připraveno je i handsfree. O čistotu hovoru se starají dva mikrofony. Základní ovládání, tedy zahájení a zastavení přehrávání, příjem a položení hovoru, zvládnete pomocí dotykové plošky na pravém sluchátku. Pokud jde o barvy, vybírat můžete hned ze tří – Triple Black, Baltic Blue a Glacier White.

Oba nové modely jsou na českém trhu od října. Bose QuietComfort Earbuds pořídíte za 7 690 Kč, sportovní model Bose Sport Earbuds pak za 5 490 Kč.

Dnes nejčtenější

.