Zavřít reklamu

Chytré telefony řady X90 představilo Vivo na čínském trhu již loni v listopadu. Mnozí fanoušci však netrpělivě čekají na to, kdy se konečně dostanou do globální distribuce. A jak naznačují poslední úniky, bude to již brzy, tedy konkrétně 31. ledna. 

Vivo nicméně datum ještě oficiálně nepotvrdilo, ale konec ledna je velice pravděpodobný i proto, aby se společnost přiživila na plánovaném představení řady Galaxy S23 Samsungu, ke kterému by mělo dojít hned den poté, tedy 1. února, a zároveň předběhlo Oppo X6 Pro nebo Xiaomu 13 Ultra.

Řada X90 se skládá ze tří modelů, a to X90, X90 Pro a X90 Pro+. Jako první se mimo Čínu telefony mají podívat na malajský trh, odkud by měly expandovat dál do světa, i když publikované stránky zatím ukazují jen první dva telefony. Na druhou stránku reklamuje periskopový teleobjektiv, kterým vyniká právě jen nejvyšší model.

Ten je ostatně nejzajímavější, protože disponuje čipem Snapdragon 8 Gen 2, 50MPx primárním 1“ fotoaparátem a 6,78” 120Hz 1440p zakřiveným LTPO4 AMOLED displejem. Samotné fotoaparáty se pak chlubí spoluprací se světoznámou společností Zeiss. 

Dnes nejčtenější

.