Bezdrátové nabíječky jsou v posledních letech skutečně oblíbené. Téměř každý vlajkový smartphone bezdrátové nabíjení podporuje a ty od Samsungu nejsou výjimkou. Největší výhodou bezdrátových nabíječek je jejich pohodlnost – kdykoli na podložku můžete telefon položit a on se začne okamžitě nabíjet. Naproti tomu, když chvátáte, tak stačí jen telefon rychle sebrat a vyrazit. Nemusíte se tak ani v jednom z případů zabývat porty a odpojováním kabelů.
Počátky nové technologické éry
Bezdrátové nabíjení Samsungu tu ale máme už několik let. Už v roce 2000 vytvořila společnost speciální tým inženýrů určený výhradně k vývoji bezdrátových nabíječek a integrace technologie do jejích telefonů. Cílem bylo vyvinout technologii, která by byla pohodlná, snadno použitelná a aby podporovala hned několik standardů bezdrátové technologie. Zpočátku to neměl Samsung lehké, musel totiž překonat několik překážek souvisejících hlavně s velikostí a cenou komponent.
V roce 2011 se ale nakonec úsilí vyplatilo a Samsung mohl představit první komerční bezdrátovou nabíjecí podložku Droid Charge. O dva roky později se společnost pochlubila bezdrátovým nabíjecím krytem pro smartphone Galaxy S4, spolu se kterým představila i nabíječku S Charger a další příslušenství.
Vývoj bezdrátového nabíjení Samsungu
První telefon s integrovaným bezdrátovým nabíjením dorazil v roce 2015 a samozřejmě šlo o tehdejší vlajkovou loď Samsungu – Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Spolu s telefony představil jihokorejský gigant i novou podložku, která svým designem šla ruku v ruce právě se zmíněnými telefony a chlubila se tak „skleněným“ vzhledem. Bylo to také vůbec poprvé, co měla podložka kruhový tvar, který jejím majitelům usnadňoval lokalizovat střed zařízení pro snazší správné umístění telefonu.
Později v tomto roce Samsung vytasil další bezdrátovou podložku, která podporovala rychlé bezdrátové nabíjení telefonu Galaxy Note5 a Galaxy S6 edge. Fast Charge Wireless Charging Pad měla i lehce upravený design, aby lépe zapadala do vybavení běžné domácnosti a nebyla tak jako pěst na oko.
O rok později, tedy v roce 2016 vylepšil Samsung oblast bezdrátového nabíjení tím, že do světa poslal podložku, na kterou bylo možné telefon buďto klasicky položit nebo postavit přibližně pod úhlem 45°. Právě tato poloha umožňovala snadnou kontrolu notifikací a snazší práci s telefonu obecně, zatímco se bezdrátově nabíjel. Samsung musel do podložky vložit další cívku, aby tuto zkušenost mohl zákazníkům nabídnout.
V těchto šlépějích šli inženýři Samsungu i letos, kdy představili konvertibilní bezdrátovou nabíječku, která opět poslouží buďto jako podložka nebo jako stojánek. Nová nabíječka propojuje stylový design s všestrannou funkčností. Kromě dvou poloh jí nechybí samozřejmě ani podpora rychlého bezdrátového nabíjení. Aby dobíjení telefonu fungovalo stoprocentně za všech podmínek, integroval Samsung do nabíječky celkem tři cívky.
zdroj: samsung
Dobrý den,chtěla bych se prosím zeptat,zda tato bezdrátová nabíječka jde použít i na jiné neuvedené telefony a nebo alespon na Samsung Galaxy S3 Neo,který v současné době používám.Děkuji za Vaší odpověd a přeji hezký den Ryšavá J.
Dobrý den, jakou bezdrátovou nabíječku konkrétně myslíte? Tu nejnovější, tedy Wireless Charger Convertible (EP-PG950)?
Dobrý den, Samsung Galaxy SIII Neo bohužel žádný způsob bezdrátového nabíjení nepodporuje. U původního Galaxy SIII bylo možné tuto funkcionalitu získat dokoupením speciální cívky nebo krytu, toto u SIII Neo však možné není.
Domníval jsem se, že doukoupit cívku bylo možné i u SIII Neo, ale máte samozřejmě pravdu.