Zavřít reklamu

Alliance for Wireless Power, konzorcium pozostávajúce zo spoločností Intel, Qualcomm, Samsung a mnohých ďalších, oznámilo novinku v podobe technológie bezdrôtového nabíjania Rezence. Organizácia tvrdí, že technológia je vyvinutá pre širokú verejnosť, ktorá by ju mohla používať prakticky u všetkých druhov bezdrôtovej elektroniky, teda si môže nájsť uplatnenie u smartfónov, tabletov, inteligentných hodiniek a u mnohých ďalších prístrojov. Produkty však musia mať potrebnú certifikáciu, aby mohli technológiu Rezence podporovať.

Proces certifikovania má podľa všetkého začať už ku koncu tohto roka a prvé produkty využívajúce technológiu Rezence sa objavia na trhu už začiatkom roku 2014. Certifikované zariadenia by pritom mohli zdieľať energiu súčasne s viacerými zariadeniami a tentoraz už nebude záležať na povrchovom materiáli. Podľa konzorcia by sa technológia dala používať napríklad v automobiloch, kde by stačilo položiť mobilný telefón a ďalšiu elektroniku na palubnú dosku. Tá by totiž v sebe mala integrovanú bezdrôtovú nabíjačku, ktorá pre svoju funkčnosť využíva magnetickú rezonanciu. Resonant a Essence sú pritom slová, ktoré tvoria pojem „Rezence“, pričom písmeno „Z“ má prezentovať blesk ako symbol elektriny.

Podľa výkonného viceprezidenta Samsungu, Chang Yeong Kim-a, by mala táto technológia priniesť spotrebiteľom prívetivý spôsob bezdrôtového nabíjania. Veľké uplatnenie si môže nájsť aj vo verejných priestoroch, napríklad na letisku, kde by si cestujúci mohli nabiť prístroje tým, že ich položia na vyhradené poličky. Výhodou technológie má byť predovšetkým to, že už nezáleží na konkrétnom materiáli, ako je tomu u technológie Qi. Tlačová správa mimo iného spomína, prečo sa skupina rozhodla pre názov Rezence. Má ísť o názov, ktorý si ľudia dokážu zapamätať, čo v prípade pôvodného pomenovania, WiPower, nebolo také ľahké.

*Zdroj: A4WP

Dnes nejčtenější

.