Zavřít reklamu

Situácia okolo Samsung Galaxy S5 je skutočne záhadná. Čím sme bližšie k dátumu predstavenia , tým viac sa stretávame s rôznymi benchmarkmi, ktoré sa dokonca odlišujú aj svojim hardvérom a kódovým označením. Po novom sa v databázi AnTuTu Benchmark objavili dve zariadenia, ktoré nesú označenia SM-G900H a SM-G900R4. Kódové označenia však majú jedno spoločné a to pojem G900, vďaka čomu je už teraz jasné, že sa jedná o Galaxy S5 alebo o prémiový Galaxy F.

Tentoraz to vyzerá, že Samsung upustí ruky od čipu Snapdragon 805 a vo svojej tohtoročnej vlajkovej lodi použije minuloročný čip Snapdragon 800. Hlavným dôvodom je to, že Qualcomm zaháji masovú výrobu čipov 805 až v druhom štvrťroku 2014. Samsung však predstaví Galaxy S5 za dva týždne a tak si musí vystačiť s aktuálne dostupným hardvérom. Snapdragon 800 sa bude nachádzať v prémiovej verzii S5, v minulosti známej ako Galaxy F. Po novom ju ale Samsung označuje ako SM-G900R4 a tak je možné, že sa telefón bude volať úplne inak. Tento model ponúkne 4-jadrový Snapdragon s frekvenciou 2.5 GHz, grafický čip Adreno 330, 3GB RAM a displej s rozlíšením 2560 × 1440. Telefón sa bude môcť pochváliť 2-megapixelovým predným fotoaparátom a 16-megapixelovým zadným fotoaparátom.

Po jeho boku sa objaví aj „štandardný“, respektíve lacnejší variant Galaxy S5, ktorý ponúkne o niečo slabší hardvér. Stretávame sa tu s 8-jadrovým Exynos 5422 na frekvencii 1.5 GHz, s grafickým čipom Mali T628, Full HD displejom a 2GB RAM. Oba telefóny ponúknu rovnaké fotoaparáty, teda 2-mpx predný a 16-mpx zadný fotoaparát. Podľa benchmarku tento lacnejší variant ponúkne 16GB pamäť, zatiaľ čo prémiový model ponúkne 32GB. Samozrejmosťou je aj nový operačný systém Android 4.4.2 KitKat, ktorý sa bude neskôr nachádzať aj na niekoľkých ďalších zariadeniach, vrátane Galaxy S IV alebo dokonca Galaxy S III mini.

*Zdroj: AnTuTu (1) (2)

Související články

Dnes nejčtenější

.