Zavřít reklamu

samsungPred pár dňami sme vás informovali o tom, že Samsung rozposlal médiám pozvánky na event, ktorý bude súvisieť so zdravím. V tej dobe ešte nebolo známe, čo má Samsung v pláne, avšak ochranné známky napovedali tomu, že tu Samsung predstaví nový hardvér. Fámy o novom zariadení vyvrátil Stefan Heuser, viceprezident operácií Samsung Strategy & Innovation Center a tvrdí, že Samsung nemá v pláne predstaviť žiadne nové zariadenie, ktoré by súviselo s fitnes aktivitou alebo so zdravím človeka.

Dodal však, že ďalšiu nápovedu by nám mala odhaliť samotná pozvánka a text na nej. Médiá však zatiaľ nenašli nič, čo by bližšie odhaľovalo účel konferencie a miesto toho sa prikláňajú k tvrdeniu, že chce Samsung oznámiť partnerstvo s výrobcom senzorov, ktoré súvisia práve s fyzickou aktivitou človeka. Dôkazom toho má byť fakt, že pozvánku rozposlala divízia Samsungu vyrábajúca komponenty a nie celé zariadenia, čo má na starosti dcérska spoločnosť Samsung Electronics. Čo sa ale presne plánuje, nie je známe. Pokiaľ sa neobjavia nové úniky, potom sa pravdu a pointu májovej/květnovej konferencie dozvieme 28. mája 2014. Konferencia sa koná v San Franciscu o 18:30 nášho času. Či sa bude konferencia vysielať cez internet, nie je známe.

Podľa médií existuje ešte jedno možné vysvetlenie, prečo Samsung organizuje konferenciu na konci mája v San Franciscu. Apple totiž už o pár dní neskôr zaháji svoju každoročnú vývojársku konferenciu WWDC, na ktorej spoločnosť predstaví nový OS X a iOS. Špekuluje sa pritom, že práve s novým systémom iOS 8 Apple predstaví aplikáciu Healthbook, ktorá bude jeho súčasťou a ktorá bude zbierať dáta o zdraví a fyzickej aktivite užívateľov. Aplikácia má byť prepojená s inteligentnými hodinkami iWatch a ďalším príslušenstvom, ku ktorému môže patriť aj napríklad Nike+ Fuel Band. Healthbook funguje prakticky na rovnakom princípe ako aplikácia S Health a špekuluje sa, že Samsung chce na konferencii propagovať svoju aplikáciu v predstihu predtým, než Apple predstaví svoju vlastnú aplikáciu.

Samsung Health

*Zdroj: PhoneArena

Související články

Dnes nejčtenější

.