Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Note 4Aj keď je predstavenie Samsung Galaxy Note 4 všeobecne očakávané a Samsung verí, že by telefón mohol zlepšiť situáciu s klesajúcim ziskom, analytici ostávajú celkom skeptickí. Analytici si v skutočnosti myslia, že Samsung Galaxy Note 4 ako taký nedokáže zlepšiť situáciu, pokiaľ nebude spĺňať určité podmienky. Mimo iného by mal Samsung podľa analytika Neila Shaha z Counterpoint Technology Market Research použiť prémiové materiály a nie typický plast, ktorý podľa neho znižuje hodnotu produktu.

To by malo platiť obzvlášť teraz, v čase, kedy má svoj vlastný phablet vytasiť aj Apple. Phablet od Apple by mal byť hliníkový, kým u Galaxy Note 4 nie je ešte známe, z akých materiálov bude telefón pozostávať. Špekulácie však nasvedčujú, že prístroj bude mať kovové telo, podobne ako Galaxy Alpha. Analytik Neil Mawston zo spoločnosti Strategy Analytics si pre zmenu myslí, že Galaxy Note 4 by mal ponúknuť X faktor v podobe revolučného dizajnu. Ako príklad v tomto prípade pokladá ohybnú, respektíve ohnutú obrazovku, akú Samsung prezentoval už minulý rok a s akou podľa špekulácií Samsung experimentoval aj tento rok. Rovnako by mal Samsung podľa analytika znížiť ceny produktov a pridať do svojich entry-level zariadení viac funkcií z high-end produktov, presne tak ako to Samsung oznámil v súvislosti s čínskym trhom.

Navyše by mal Samsung vziať do úvahy krajiny ako je India. Tam má mobilný telefón iba 6% obyvateľov a pre Samsung by bolo určite prospešné, keby sa mu podarilo prispôsobiť tamojšiemu trhu a rozšíril na ňom svoje pôsobenie – obzvlášť v čase, kedy Google oznámil program Android One, vrámci ktorého Google pomôže výrobcom vyrábať telefóny s cenou do 100 dolárov. Prvým výrobcom takýchto telefónov by mal byť indický Micromax, ktorý ich začne predávať v Indii už tento rok a bude tak predstavovať pomerne silnú konkurenciu pre Samsung, ak sa neprispôsobí trhu. To platí aj o cene produktov, keďže vstupné produkty Samsungu sú o 30% drahšie než produkty ostatných spoločností.

Samsung Galaxy Note 4

*Zdroj: PCworld.com

Související články

Dnes nejčtenější

.