Zavřít reklamu

Galaxy Mega 2Přichází další novinka ohledně připravovaného smartphonu Samsung Galaxy Mega 2. Po úniku jeho rozměrů, fotografií, firmwaru a dokonce i hardwarových specifikací máme možnost nahlédnout i na jeden z nejdůležitějších aspektů tohoto očekávaného produktu, přesněji tedy na jeho cenu. Samsung Galaxy Mega 2 se totiž objevil v nabídce autorizovaného malajsijského obchodu SanHeng, a to s cenovkou 1299 RM, což je v přepočtu asi 8600 Kč neboli 310 Euro. Přibližně za tuto cenu by se po vydání tedy mohl prodávat i v ČR/SR, no ani to však není zcela jisté, neboť jak je známo, Samsung si s cenami pro Evropu často rád pohrává.

Přestože samotný Galaxy Mega 2 ještě ani nebyl představen, na webu obchodu se objevily i jeho specifikace. Mezi ty se řadí očekávaný 6″ display s rozlišením 1280×720, 8MPx fotoaparát a čtyřjádrový procesor s frekvencí 1.5 GHz podporovaný 1.5 GB RAM. Smartphone potom údajně disponuje operačním systémem Android 4.4 KitKat a interním úložištěm o velikosti 8 GB s možností rozšíření pomocí microSD karty.

Specifikace týkající se procesoru se tak shodují s nedávno odhalenými informacemi, podle nichž mimo jiné přijde Galaxy Mega 2 ve dvou variantách. První, určená pro evropský trh, bude disponovat procesorem Exynos 4415 s podporou LTE a konektivitou WiFi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 4.0 LE/ANT+, GPS, GLONASS a infračerveným paprskem, jenž bude možné využívat spolu s aplikací Smart Control od Samsungu. Druhá verze přijde s 64-bitovým procesorem Snapdragon 410 SoC od Qualcommu, ten disponuje čtyřmi jádry Cortex-A53 s frekvencí 1.4 GHz. Vedle něj potom bude v druhé verzi pracovat i GPU v podobě Adreno 306. Po softwarové stránce by měl Galaxy Mega 2 podle starších informací fungovat na Androidu 4.4 s nadstavbou Magazine UX od Samsungu spolu s novinkou v podobě možnosti aktivace navigačních tlačítek na levé či pravé straně displaye pro vylepšení ovládání telefonu pouze jednou rukou, s tím totiž při 6″ displayi budou mít uživatelé pravděpodobně nemalé potíže.

Galaxy Mega 2

*Zdroj: SanHeng

Související články

Dnes nejčtenější

.