Zavřít reklamu

28-megapixel APS-C CMOS sensorAk ste si čítali náš článok o novo predstavenom fotoaparáte z dielní Samsung NX1, určite ste zachytili že fotoaparát obsahuje najnovší APS-CMOS senzor. Senzor môže snímať 28-megapixelové fotografie, avšak najzaujímavejšie na ňom je, že vďaka najnovšej technológii tento senzor dokáže zbierať oveľa viac svetla.

Vďaka 65-nanometrovému nízko energetickému medenému procesu, dokáže fotoaparát pracovať v tme oveľa lepšie. To znamená, že vysokú ISO hodnotu si môžete nechať ako tromf do rukáva, lebo pri tomto senzore ju budete potrebovať len málokedy. Taktiež je výrazne zredukovaná spotreba energie oproti štandardnému procesu výroby za pomoci 180-nm hliníkovej technológie.

Kedže 28-megapixelový APS-C CMOS senzor je najnovší model, aký môžete nájsť a bol vyrobený pre vlajkovú loď Samsung NX1, je jasné, že všetky ostatné parametre budú tiež na “špici“. Senzor posúva hranice aj v rýchlosti snímania a energetickej úspore.

28-megapixel APS-C CMOS sensor

Na čo sa však Samsung zameral najviac, je stály problém s fotografiou za horších svetelných podmienok. Senzor obsahuje technológiu BSI (back-side illuminated) ktorá posúva kovové časti do zadnej časti foto-diódy a to spôsobuje, že senzor dokáže zachytiť viac svetla. Hovorí sa o približne 30% viac svetla v porovnaní so staršou, doteraz používanou technológiou FSI (front-side illuminated)

Zmena pozície diódy znamená aj to, že kovové káble v senzore sú viac optimalizované pre rýchlejšie postupné snímanie fotiek. A to vo finálnom výsledku znamená hodnotu 30fps pri natáčaní vo UHD videu.

28-megapixel APS-C CMOS sensor 1

Související články

Dnes nejčtenější

.