Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Ace 4 ikonaZdá sa, že čím vzdialenejšie písmeno, tým slabší hardvér a zatiaľ čo Galaxy A ponúka hardvér strednej triedy, Galaxy J1 bude celkom slabučký, lacný mobil. Telefón s modelovým číslom SM-J100 ponúka (na dnešné pomery) malý 4,3-palcový displej s rozlíšením 800 x 480 pixelov, 1 GB RAM, 64-bitový procesor Marvell so štyrmi jadrami a frekvenciou 1.2 GHz a lokálne úložisko o veľkosti 4 GB. Výhodou je však batéria s kapacitou 1 850 mAh, keďže tá mu môže poskytnúť naozaj dlhú výdrž batérie, obzvlášť keď telefón ponúkne aj režim Ultra Power Saving Mode, ktorý bol predstavený už minulý rok a doteraz bol exkluzivitou pre top modely.

Kvôli rôznym sieťam budú celkovo k dispozícii štyri rôzne varianty telefónu – LTE, dual-SIM LTE, dual-SIM 3G a klasické 3G, ktoré bude mať horší predný fotoaparát. Zatiaľ čo ostatné modely ponúknu 2-megapixelový predný fotoaparát, štandardná 3G verzia bude mať len VGA fotoaparát, čo je dnes už prehistorické rozlíšenie. Z toho sa dá tiež usúdiť, že to bude najlacnejší variant, ktorého cena sa bude pohybovať možno na úrovni desiatok eur, ale neprekročí stovku. Na zadnej strane všetkých štyroch modelov sa nachádza 5-megapixelový fotoaparát. A ako vlastne tento telefón vyzerá?

Je vidieť, že sa ponáša v duchu starších budgetových modelov od Samsungu, aj keď tu vidíme moderné prvky v podobe vypuklých častí rámčeka. Telefón však neponúkne ani unibody konštrukciu ani hliníkové telo, ale bude plastový, ako doteraz. Podobnosť so súčasnými modelmi môžete vidieť sami na fotografiách nižšie. Nakoniec sa dozvedáme, že telefón môže byť predstavený už pozajtra, 14. januára/ledna 2015 formou tlačovej správy. Je však otázne, či by Samsung predstavil telefón tak skoro po oznámení modelov E5, E7 a A7.

Samsung Galaxy J1Samsung Galaxy J1

Samsung Galaxy J1

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.