Zavřít reklamu

sluchátkaSluchátka jsou pro většinu z nás nedílnou součástí výbavy při snad každé cestě trvající déle než 15 minut. Pokud jste navíc fanouškem kvalitní hudby, sluchátka by měla být pochopitelně také kvalitní, 320kbps track Vám totiž ze sluchátek za 80 Kč z večerky odnaproti jednoduše zrovna hezky znít nebude. Spousta z nás ovšem nechce za takovou drobnost dávat více než je třeba a proto jsme se rozhodli pro vás vybrat 5 nejlepších sluchátek, které zakoupíte do 10 Euro.

Je však nutné upozornit, že 96kbps nahrávka bude znít podobně na sluchátkách za 80 Kč i za 220 Kč. Tedy většinou s rozdílem, že u těch za 220 Kč uslyšíte praskání a chrčení o něco detailněji, kvalitní poslech tedy záleží na více aspektech, než pouze na používaných sluchátkách. 5 nejlepších sluchátek do 10 Euro naleznete zde:

1) Genius GHP-200A (SK)

Sluchátka Genius GHP-200A zle označit jako poměrně hodně muziky za málo peněz. Vyznačují se čistotou zvuku a úrovní basů, která je na velmi vysoké úrovni a také potěší vysoká kvalita zvuku. Délka jejich kabelu je 1,2 metru.

Genius GHP-200A

2) KOSS KE5K (SK)

O značce Koss jste již mohli slyšet mnohokrát. Společnost, jenž je známá výrobou příslušenství pro audiofily a také pro hráče, ovšem vyrábí i lacnější modely. Tady je ovšem třeba počítat s nižší kvalitou zvuku, přeci jen se bavíme o sluchátka do pár kaček, ne o audiofilní techniku za tisíce. I tak ale poskytují slušnou kvalitu zvuku, která by vám neměla nijak zásadně překážet.

KOSS KE5K

3) Sony MDR-EX15LPB (SK)

Sluchátka Sony mají podobnou stavbu jako výše zmíněné od Genius. Tato sluchátka dokážou dobře izolovat okolitý šum, ovšem ne úplně, takže stále můžete slyšet okolí a při sportu se tak vyvarovat nebezpečí. Tím se zároveň dostávame k jejich primárnemu určení, jsou to sportovní sluchátka a tak pokud jste sportovec, budete s nimi velmi spokojeni. Kvalita zvuku však potěší i nesportovce a po stránce kvality se jedná zřejmě o nejkvalitnější sluchátka v teto cenové kategorii.

Sony MDR-EX15LPB

4) Creative EP-220 (SK)

Tyto jsou určené spíš pro lidi, kteří poslouchají oddechovou hudbu nebo cokoliv, kde nejsou intenzivní basy. Nejsou však vhodné pro fandy elektronické hudby jako třeba House nebo Trance a po jiných by se měli obhlédnout i fandové hip-hopu. Pokuď si tu ale pustíte třeba Boba Dylana nebo Pink Floyd, kvalita zvuku vás potěší. Co může vyvolávat obavy, je tenký kabel, ale ten se jen tak lehce nepoškodí.

Creative EP-220

5) Panasonic RP-HJE125E-K (SK)

No a nakonec tu máme finálního favorita, špuntové sluchátka Panasonic. Podobně jako v případě Sony, i tato sluchátka jsou velmi kvalitní vzhledem ke své ceně, což vzhledem k jménu značky tak-nejak odpovídá. Co může překážet je fakt, že se jedná o špuntové sluchátka, takže nemusí být vhodné pro všechny i když se přímo v balení nacházejí tři velikosti špuntů. Basy nejsou ani nejsilnejší ani nejslabší, což ovšem neplatí o výškách a středech, ty jsou na opravdu vysoké úrovni.

Panasonic RP-HJE125E-K

Související články

Dnes nejčtenější

.