Zavřít reklamu

Samsung Smart Oven MW8000JBratislava, 5. februára 2015 – Spoločnosť Samsung Electronics Co. Ltd., svetový inovátor v oblasti domácich spotrebičov, využil skúsenosti špičkových šéfkuchárov z celého sveta k vytvoreniu prémiového radu kuchynských spotrebičov Chef Collection. Teraz predstavuje pomocníkov špeciálne navrhnutých pre európsky trh. Chef Collection prináša funkčnosť i dizajn profesionálnej kuchyne do európskych domácností a pomáha ľuďom rozvíjať ich kuchárske umenie.

Chef Collection bol vyvinutý v spolupráci so Samsung Club des Chefs, prvou svetovou kulinárskou iniciatívou svojho druhu založenou v roku 2013, ktorá spája šéfkuchárov s Michelinskou hviezdou Michela Troisgrosa, Elenu Arzak a Davida Oldaniho v úsilí podporovať a inšpirovať inovácie novej generácie kuchynských spotrebičov. Nové modely nadchnú a inšpirujú svojich užívateľov jedinečným vzhľadom a ešte lepším výkonom.

Európsky rad Chef Collection prináša:

  • Chladničku Kitchen Fit inšpirovanú profesionálnou technológiou, ktorá zaistí dokonalú čerstvosť potravín vďaka špičkovému chladenie Chef Cooling™, navyše jej dizajn dokonale ladí s modernou európskou kuchyňou.
  • Technológiu Gourmet Vapour Technology™ s intuitívnou farebnou dotykovou LCD obrazovkou a Wi-Fi.
  • Štýlové plamene vďaka technológii Virtual Flame™, ktoré na indukčnej doske pomáhajú užívateľom vizualizovať teplotu a umožňujú tak nastaviť správny stupeň pre perfektnú prípravu jedla.
  • Skutočný prevrat v spôsobe umývania riadu – Samsung WaterWall™ – ktorý na rozdiel od súčasných umývačiek zaistí dokonalé umytie riadu v akomkoľvek jej mieste vďaka výkonnej sile vodnej steny.

„Pred osemnástimi mesiacmi Samsung spojil najlepších svetových šéfkuchárov so svojimi vývojármi, aby spoločne využili svoje vedomosti v prospech sofistikovaného vylepšenia kuchynských pomocníkov. Samsung Chef Collection odhaľuje, čo je skutočne možné dokázať v priestore domácej kuchyne,“ povedal BK Yoon, prezident a generálny riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd. „Samsung neustále zdokonaľuje spotrebné technológie, ktoré nielen obohacujú ľudské životy, ale sú tiež schopné ovplyvniť dizajn našich domovov. Naše prelomové kuchynské spotrebiče dávajú architektom príležitosť pre neobyčajnú invenciu a prinášajú bezkonkurenčnú kvalitu do moderných interiérov. Vytvorili sme kuchynské spotrebiče, ktoré ponúkajú najvyššiu úroveň uchovávania, varenia, prezentácie a prémiového dizajnu pre európskych spotrebiteľov.“

Samsung Chef Collection

Precíznosť hodná šéfkuchára

Rad inšpirovaný šéfkuchármi prináša niekoľko kľúčových funkcií, ktoré pomôžu užívateľom splniť si svoje sny a dopriať si aj doma jedinečné kulinárske zážitky. Chladiaca technológia Precise Chef Cooling minimalizuje teplotné výkyvy. Teplota kolíše iba v rozmedzí ± 0.5 °C, a tým je zabezpečené uchovanie pôvodnej chuti a textúry potravín počas dlhšieho času než predtým. Chef Mode zaisťuje, že každá ingrediencia je uchovávaná v presnej, šéfkuchármi odporúčanej teplote vo vnútri chladničky. Chef Zone zase umožňuje upraviť si teplotu potrebnú pre konkrétny pokrm, ako je napr. mäso alebo ryba. Okrem toho dvojitý systém chladenia Twin Cooling Plus oddeľuje prúdenie vzduchu v mrazničke a chladničke, čím je zaistený optimálny stupeň vlhkosti, a tiež to, že sa prípadný zápach z jednej časti neprenáša do druhej.

Chladenie, dizajn, harmónia

Dizajn Kitchen fit spája krásu vstavanej chladničky s výhodami voľne stojacich. Rozmery chladničiek z radu RB8000 Kitchen Fit presne korešpondujú s miestom, ktoré je pre nich vyčlenené v rámci kuchynskej zostavy. Spodný diel mrazničky končí presne vo výške pracovnej dosky kuchynskej linky, celková výška spotrebiča potom ladí s vrchnými skrinkami. Unikátny plochý povrch dverí z brúsenej nerez ocele s ostrými hranami úplne splynie s kuchynskými skrinkami a výsledkom je dokonalý súlad, ktorý mohli doteraz zaistiť iba vstavané spotrebiče. Navyše nie je potrebná zložitá montáž, spotrebič je jednoducho zasunutý na požadované miesto v rámci kuchynskej linky.

Samsung Chef Collection

Nerezová oceľ, punc profesionality

Nerezový chladiaci plát umiestnený na zadnej stene chladničky zaisťuje dokonalé uchovanie potravín tak, aby zostali optimálne chladené a čerstvé, zatiaľ čo nerezová miska na marinovanie Chef Pan môže byť použitá aj pre marinovanie alebo priamo pečenie pokrmov. Potom je úplne jasné umiestniť ju do umývačky pre maximálne pohodlie.

Viac priestoru a efektivita

Technológia Space Max zaisťuje o 30 % viac priestoru než konvenčné vstavané chladničky vďaka maximálnemu stenčenie stien. Chladničky RB8000 sú veľmi energeticky úsporné A+++, čo ocení každý majiteľ modernej kuchyne.

Prirodzená chuť a textúra

Rúra zo série Chef Collection ponúka profesionálnu kvalitu varenia vďaka novým vylepšeniam. Technológia Gourmet Vapour™ používa horúcu paru, čím optimalizuje štruktúru a chuť ingrediencií, najmä pri pečení alebo smažení. Para zahriata na teplotu vyššiu ako 100 °C vytvára mikroskopické kvapky vodnej pary, ktorú konvekčný ventilátor rýchlo a rovnomerne rozprúdi do každého rohu rúry. Vďaka tomuto účinnému prenosu tepla a vlhkosti je okamžite vylepšená kvalita pokrmu, ktorý je lahodne chrumkavý zvonku a mäkký a šťavnatý vo vnútri.

Varenie je jednoduchšie aj vďaka farebnému 4,6-palcovému LCD dotykovému displeju. Na displeji je možné ovládať celý proces varenia vďaka systému ikon, podobne ako na smartfóne. V ponuke sú rôzne prednastavené programy pre varenie, nastavenie teploty, alebo napríklad obľúbené a často využívané módy. Rúru Chef Collection s technológiou Gourmet Vapour™ je tiež možné kontrolovať a ovládať na svojom mobilnom telefóne cez Wi-Fi. Prostredníctvom unikátnej aplikácie je možné kontrolovať stav varenia, meniť čas a teplotu podľa potreby. Keď je predohrev, alebo varenie pred koncom, rúra vyšle upozornenie priamo do smartfónu.

Dizajn, výkon, bezpečnosť

Ďalšou inováciou v domácom varení je indukčná varná doska série Chef Collection s technológiou Virtual Flame™. Zaisťuje maximálnu bezpečnosť a pohodlie vďaka dokonalej kontrole. LED kontrolky zabudované v povrchu dosky ukazujú teplotu každej varnej zóny a znázorňujú jej nastavenie na jeden zo 16 stupňov intenzity. Kuchár tak získava presnejší nástroj pre varenie.

Ovládať teplotu je možné tiež praktickým odnímateľným magnetickým gombíkom. Keď je doska zašpinená od zvyškov jedla, gombík jednoducho odstránite, celú plochu ľahko vyčistíte a opäť ho vrátite na miesto.

Doska je dostupná v šírke 80 cm a poskytuje tak dostatočný priestor pre množstvo hrncov a panvíc rôznych tvarov. Už žiadne obmedzenia v domácej tvorbe.

Samsung Chef Collection

Ozajstná inovácia v spôsobe umývania riadu

Riady lesknúce sa čistotou sú rovnako dôležité ako servírovaný pokrm. Konvenčné umývacie technológie však často nedokážu umyť dokonale každý kus riadu. Umývačka Samsung Chef Collection teraz prichádza s prevratným spôsobom umývania tzv. vodnou stenou, ktorá prináša skutočný pokrok v umývaní za poslednú dekádu.

Lišta s tryskami sa pohybuje pozdĺž celej spodnej vane umývačky a vytvára vodnú stenu, zatiaľ čo vertikálne vodné trysky zasiahnu každý jednotlivý predmet vysokotlakovým prúdom vody a riad tak dokonale vyčistia. Na rozdiel od konvenčných umývačiek Samsung WaterWall™ technológia dosiahne do všetkých štyroch rohov umývačky a zaistí profesionálny výsledok pri každom cykle.

Iba s technológiou WaterWall™ je možné využiť tzv. zónový posilňovač Zone Booster™, ktorý sa zameria na časť umývačky s veľmi zašpineným riadom so zaschnutými zvyškami jedla a intenzívne tu pôsobí vysokotlakovým prúdom vody o 15 % silnejším než normálny cyklus, zatiaľ čo vo zvyšku umývačky sú poháre a taniere obmývané bežným spôsobom.

Rad Samsung Chef Collection bude na trhu dostupný od marca/března 2015.

Samsung Chef Collection

Dnes nejčtenější

.