Zavřít reklamu

Samsung Gear S recenziaSpoločnosť Samsung robí už od začiatku roku všetko preto, aby zvrátil trend klesajúcich predajov a potvrdil to modelom Galaxy S6 (edge), ktorý je hlavným konkurentom iPhonu. Lenže boj sa neodohráva len na poli mobilov, ale po novom aj na trhu s inteligentnými hodinkami. Apple zahájil predobjednávky Apple Watch už koncom minulého týždňa a podľa štatistík mal len v USA získať vyše 900 000 predobjednávok. Samsung sa však Applu veľmi nebojí, aspoň podľa hovorcu viceprezidenta mobilnej divízie Samsung Europe, Rory O’Neillom.

Hovorca v rozhovore pre CNBC vyhlásil, že „Sme radi, že Apple s nami drží krok a vstúpil na tento trh.“ Spoločnosť teda podľa tvrdenia nemá obavy a je skôr nadšená, že takto môže na trhu vzniknúť naozajstná konkurencia a dvaja technologickí giganti sa môžu vzájomne posúvať vpred. Samsung vstúpil na trh inteligentných hodiniek už v roku 1999, kedy spoločnosť predstavila hodinky SPH-WP10, ktorých výdrž batérie bola približne 90 minút hovoru.

Pradedo dnešných Gear S bol po 10 rokoch nahradený modelom S9110 „Watchphone“ a o 4 roky neskôr, v roku 2013, spoločnosť začala tlačiť dopredu inteligentné hodinky ako samostatnú produktovú kategóriu, ktorú je možné využívať v spojení s mobilom. Odvtedy máme na trhu modely Galaxy Gear, Gear 2, Gear 2 Neo a Gear S. Okrem toho spoločnosť zdôraznila, že na trhu sa nachádza mnoho skvelých značiek ako Apple, Samsung, Amazon, Google, Facebook či Microsoft, ktoré investujú denne takmer 14 miliónov dolárov na vývoj nových produktov a služieb pre svojich zákazníkov.

Samsung Watch SPH-WP10

*Zdroj: CNBC

Související články

Dnes nejčtenější

.