Zavřít reklamu

Samsung Android MarshmallowKorejská společnost Samsung se nám před několika hodinami pochlubila se svými finančními výsledky, a to za třetí kalendářní kvartál a čtvrtý fiskální kvartál roku 2016. Už při stažení z prodeje problémového Note 7 nám bylo jasné, že vše bude mít znatelný vliv na finančních výsledcích.

Samsung za třetí kvartál vypověděl 42.01 mld. dolarů, z čehož čistý profit činí 4,56 mld. dolarů. Pokud bychom stejné období srovnali s předchozím rokem, zjistili bychom, že si společnost pohoršila o 3,4 mld. dolarů, tedy alespoň co se v hrubém výdělku týká. Ještě horší je to s provozním ziskem, kde byl propad daleko větší. Provozní zisk klesl hned o 30 procent, což je nejnižší zisk za celé dva roky.

Je více než jasné, že největším kamenem úrazu byl prémiový model Galaxy Note 7. Ten bohužel společnost stál mnoho peněz a ve výsledku vlastně ani žádné nevydělal. To se však na číslech projevilo. Konec konců, i tak může být Samsung lehce spokojený. Jeho ostatní smartphony dokázaly mobilní divizi udržet v plusovém zisku. Nicméně, ve srovnání s předchozím rokem je číslo 87,8 mil. dolarů opravdu zanedbatelné, firma si tak pohoršila o celých 96 procent. Celkové příjmy mobilní divize činí 19,80 mld. dolarů.

Jestliže se chce společnost vrátit na výsluní, musí se jí nadcházející vlajková loď Galaxy S8 opravu povést. Ta by podle našich informací měla být představena již na jaře roku 2017.

*Zdroj: AndroidCentral

Související články

Dnes nejčtenější

.