Zavřít reklamu

Společnost Apple odebírá od jihokorejského Samsungu procesory pro své iPhony už poměrně dlouho, v průběhu posledních let však Apple začal odebírat čipsety od tchajwanské společnosti TSMC, a Samsung tak ustoupil na druhou kolej. I v letošním iPhonu 8, ve kterém má tikat procesor A11 (10nm), by měl být čipset vyráběný výhradně společností TSMC.

Podle nových zpráv z Jižní Koreje má Samsung velký zájem o navázání opětovné spolupráce se společností Apple a chtěl by jablečnému gigantovi dodávat procesory pro další generace iPhonů. Samsung se letos chystá modernizovat své stávající výrobní linky a rozšířit kapacity pro výrobu 10nm procesorů, tím si udělá prostor pro výrobu čipsetů založených na moderní 7nm technologii, díky čemuž získá Samsung před tchajwanským TSMC značný náskok.

Ačkoliv není prozatím nic jisté, Samsung chce být hlavním dodavatelem čipů A12 vyráběných 7nm procesem, které by měly pohánět iPhone 8s (iPhone 9). Byznys je byznys a spory mezi jihokorejským Samsungem a cupertinským Applem musí jednoduše stranou.

I když se snaží být Apple na Samsungu maximálně nezávislý, nejde to. Apple Samsung potřebuje, jelikož má být také výhradním dodavatelem zahnutých OLED displejů pro letošní iPhone 8. Dlužno dodat, že i letos se Apple bez pomoci Samsungu neobešel, v některých iPhonech 6 totiž tikají procesory od Samsungu, ty však vzbudily pozornost hlavně díky tomu, že byly energeticky náročnější, než-li procesory od tchajwanského TSMC.

Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

Další články