Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S8 se stal prvním smartphonem na světě disponující Bluetooth 5.0. Mezi hlavní výhody tohoto nového standardu patří až 4krát lepší dosah, dvojnásobně vyšší přenosové rychlosti a pak hlavně schopnost přenášet v jedné zprávě až 8krát více dat. Právě poslední zmiňovaná přednost umožňuje, že Galaxy S8 dokáže přehrávat stejnou hudbu na dvou reproduktorech najednou. A my si v dnešním článku ukážeme, jak na to.

Abyste mohli využít duální zvuk (tak se funkce v Galaxy S8 nazývá), nemusíte nutně vlastnit dva bezdrátové reproduktory. Můžete použít například jeden reproduktor a jedna bezdrátová sluchátka nebo dokonce dvoje sluchátka. Dobrou zprávou je, že sluchátka nebo reproduktory nemusí disponovat Bluetooth 5.0, mohou mít i starší Bluetooth 4 LE a duální zvuk bude i přesto fungovat. Dost ale bylo už úvodních vět, pojďme se na návod vrhnout.

Jak z Galaxy S8 přenášet zvuk do dvou Bluetooth reproduktorů najednou:

  1. Připojte ke Galaxy S8 skrze Bluetooth první reproduktor (nebo sluchátka)
  2. Přejděte do Nastavení –> Připojení –> Bluetooth a zvolte vpravo nahoře menu (tři tečky pod sebou)
  3. Z nabídky vyberte Duální zvuk
  4. Zapněte funkci
  5. Vraťte se zpět do nastavení Bluetooth a připojte druhý reproduktor (nebo sluchátka)
  6. Nyní už jen stačí zapnout požadovanou skladbu a můžete si užívat zvuku vycházejícího ze dvou reproduktorů zároveň

Zvukový výstup můžete kontrolovat mezi notifikacemi a kdykoli tak zvolit, aby se hudba přehrávala jenom z telefonu. Zde můžete i vidět notifikaci, která vás informuje, že je Duální zvuk aktivovaný. Během aktivované funkce Duální zvuk nelze zapnout funkci Synchronizace hlasitosti média, kdy se hlasitost skladby řídí podle zařízení, na kterém je přehrávaná.

Úplně poslední zajímavosti je, že při Duálním zvuku můžete hlasitost i případné přeskakování skladeb ovládat z obou reproduktorů. Záleží tedy na tom, který právě máte blíž po ruce a na něm například zvýšit hlasitost. Na druhém pak můžete třeba přeskočit skladbu. Jednoduše řečeno, telefon přijímá příkazy od obou reproduktorů.

Galaxy S8 Dualni zvuk FB

Dnes nejčtenější

.