Zavřít reklamu

Nepřišli jsme objevovat Ameriku. To, co vám nyní popíšeme, řada uživatelů dnešních smartphonů zná, ale pro mnohé to může být příjemným překvapením. Hodně lidí nedá dopustit na tužkovou řadu prémiových telefonů Samsung s názvem Note. Minimálně majitelé Galaxy S8 si ale za velmi laciný peníz mohou užívat podobných výhod.

Na řešení jsme narazili náhodou, když jsme si z Číny objednávali pouzdro na nejnovější tablet Galaxy Tab S3. Bylo strašné, nešlo použít, ale přibalili nám k němu tužku s jakýmsi gumovým kloboučkem místo hrotu. Tu jsme si záhy oblíbili a začali ji používat i místo originálního pera.

Jednoho dne jsme ji náhodou zkusili i na náš Samsung Galaxy S8+ a příjemně nás překvapilo, že funguje. Na rozdíl od S Pen dodávaného k tabletu. Jeho používání je návykové (asi nikdo nebude řešit, že tužka působí lacině) a tak nás napadlo, že by tento nápad mohl potěšit i naše čtenáře. Nejde o nic světoborného, nicméně pro někoho to může být užitečné.

A kde takovou tužku, která na Galaxy S8 bude fungovat, koupit? Na zahraničních webech je potřeba hledat Pen for Phone a dívat se na obrázcích na to, aby nechyběl onen černý klobouček místo hrotu (některé tužky ho mají naopak nahoře). Takové by mělo fungovat bez problému. Sehnat se dá ale i v Česku, hledejte „Dotyková tužka pro telefon“. I s poštovným byste se mohli vejít do stokoruny.

Toto řešení samozřejmě nepřinese plné výhody řady Note, různé kreslení a zapisování ručně psaných poznámek, nicméně na ovládání telefonu bohatě stačí (pro uživatele s velkými prsty je to naprosto skvělá věc) a ještě nebude mobil tak často opatlaný otisky prstů.

Galaxy S8 stylus 3

Dnes nejčtenější

.