Zavřít reklamu

Když Apple vloni na podzim představil nový iPhone X s OLED displejem, mohl si Samsung mnout ruce. Ačkoliv se totiž ukázal na pódiu Divadla Steva Jobse velmi zajímavý konkurent pro jeho vlajkové lodě, jeho případný úspěch by stejně zasypal Samsung penězi. Právě OLED displej, kterým se iPhone X od jeho “klasických” bratříčků mimo jiné odlišuje, totiž pochází výhradně z dílny jihokorejského giganta. Jelikož jsou navíc tyto typy displejů velmi drahé, znamenalo pro Samsung uzavření této lukrativní dohody s Applem velmi solidní tok peněz do jeho kasy. Postupem času se však začaly ukazovat první zádrhele. 

Po bláznivém startu iPhonu X, kdy byl prakticky všude vyprodaný a čekalo se na něj dlouhé měsíce, si začali analytici všímat toho, že zájem o tento telefon pomalu ale jistě upadá. Ačkoliv nemáme tuto informaci potvrzenou samotným Applem, mnozí analytici jsou o této skutečnosti přesvědčeni a i některé zprávy z dodavatelského řetězce tuto teorii potvrzují. Podle dostupných zpráv začal totiž před nedávnem Apple snižovat výrobu, což se samozřejmě dotklo i Samsungu, který pro jeho telefony dodával displeje. Podle nejnovějších informací pak zahájil Apple se Samsungem dokonce jednání o tom, kolik mu tento rok za jeho dodávku OLED displejů zaplatí.

Odhaduje se, že OLED displeje pro první generaci iPhonu X vyšly Apple na 110 dolarů za jeden kus (+- 10 dolarů). Jelikož však údajně nesklidil tento telefon tak obří úspěch, Apple by rád tuto cenu minimálně pro letošek snížil, aby se v případě opakujícího scénáře o svůj zisk nemusel obávat. Podle dostupných zpráv by tak rád Apple nyní Samsung za jeden displej zaplatil zhruba 100 dolarů. Na druhou stranu se dá ale očekávat, že objednávka na displeje bude i tento rok opravdu velká, jelikož se nejspíš dočkáme hned dvou modelů s OLED displejem, přičemž jeden bude dosahovat 5,8” a druhý 6,5”. 

iPhone-X-design-fb
Zdroj: Redakce Android Magazine

Zdroj: sammobile

Související články

Dnes nejčtenější