Zavřít reklamu

V současné době výrobci chytrých telefonů nepřetržitě pracují na skládacím smartphonu. Ovšem nejsložitější částí takového přístroje je skládací displej. I tak se Samsung usilovně snaží, aby předběhl konkurenci. Alespoň tomu nasvědčují patenty, které jihokorejský gigant v posledních týdnech získal.

Samsung o vývoj skládacího telefonu projevuje obrovský zájem, jak dokládá řada patentů týkající se skládací technologie. Informovali jsme vás o tom, že výroba ohebného smartphonu by mohla v továrnách Samsungu vypuknout na plné obrátky už v listopadu.

Prozatím vůbec netušíme, jak bude skládací telefon vypadat či fungovat, nicméně patenty nám alespoň ukazuje, jak Samsung o dalším milníku v technologii smartphonů přemýšlí. Samsung opět získal další patenty, na které se nyní podíváme.

Snad nejzajímavější je ten, který ukazuje smartphone složený ze třech částí. Vzhledem k tomu, jak je technologicky náročné vytvořit jednoduchý skládací telefon, trojdílný smartphone zřejmě představuje mnohem větší výzvu. Další patent, který jste už mohli v minulosti vidět, se tentokrát nezaměřuje na design, ale na senzor deformace a regulátor, který je pro skládací smartphone v mnoha ohledech důležitý. Patent také hovoří o senzoru přilnavosti, díky němuž by museli uživatelé používat specifické oblasti přilnavosti k ohýbání smartphonu.

V patentu je uvedeno: „Zobrazovací přístroj obsahuje displej, deformační snímač pro snímání ohybu displeje a ovladač pro ovládání displeje.“

Samsung získal ještě navíc patent na smartphone s transparentním displejem. Prozatím však není jasné, co s takovým smartphonem jihokorejská společnost zamýšlí, ale podle všeho se to bude týkat rozšířené reality.  

Foldable Samsung Display FB

Dnes nejčtenější

.