Zavřít reklamu

Není tomu tak dávno, co se ve světě začalo spekulovat nad příchodem kompaktní verze loňského Galaxy S8, který měl Samsung začít prodávat na čínském trhu. Zprvu se tento model označoval jako Galaxy S8 mini, z čehož však svět po nějakém čase přešel na označení Galaxy S8 Lite, pod kterým jej měl podle všeho jihokorejský gigant představit. Ani pod tímto názvem však nejspíš nakonec tato novinka na pulty obchodů nevyrazí. Podle pozvánky pro čínská média na akci, která se bude dnes odpoledne konat, je totiž název zcela jiný.

Samsung Galaxy S Light Luxury. Tak přesně takto by se měl  kompaktní model nazývat. Krom jiného názvu a menšího těla by se však od klasické “os osmičky” lišit příliš neměl. Minimálně podle dosavadních úniků totiž s jejím designem prakticky koresponduje. Jeho displej dosahuje úhlopříčky 5,8” a je samozřejmě jako u jeho větších brášků Infinity, čili před celou přední stranu. Na boku telefonu pak naleznete krom tlačítek pro regulaci hlasitosti i fyzické tlačítko pro Bixby. Záda telefonu pak zdobí fotoaparát a čtečka otisků prstů. Naopak na nich nenaleznete snímač tepové frekvence, kvůli čemuž není tento model označován jako plnohodnotná vlajková loď. V telefonu by měl tepat procesor Qualcomm Snapdragon 660 se 4 GB RAM paměti a 64 GB interního úložiště. Baterie dosahuje kapacity 3000 mAh a v telefonu běží Android 8.0 Oreo.

Na slavnostní představení pozval do Pekingu Samsung 100 lidí především z řad médií. Díky těm bychom se tak měli v průběhu dneška dočkat prvních přesných informací o tomto modelu. Jak už jsem však psal výše, pokud jste nad ním začali snít, nechte si zajít chuť. Kompaktní verze Galaxy S8 se totiž bude prodávat nejspíš pouze v Číně. 

galaxy-s8-lite-red-3

Dnes nejčtenější

.