Zavřít reklamu

Divize polovodičů je pro Samsung naprosto klíčová a podává impozantní výkony, které se jasně odráží v rekordních ziscích společnosti za posledních několik čtvrtletí. Obzvláště minulý rok byl pro Samsung nesmírně klíčový, neboť sesadil z první pozice na trhu polovodičů dlouhodobého krále Intel. Avšak ve slévárenském průmyslu si jihokorejský gigant drží pouze 7,4% podíl na trhu, což by chtěl změnit. Proto nyní Samsung založil divizi, která investuje miliardy dolarů do výzkumu a vývoje slévárenství.

Jihokorejská společnost je v současné době čtvrtým největším hráčem na globálním slévárenském trhu a snaží se tak předehnat čínskou firmu Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Divize výzkumu a vývoje se zaměří na posílení pozice Samsungu ve slévárenském byznysu a zároveň se spojí s ostatními centry, které se zabývají paměťmi, systémem LSI, polovodiči a výrobními technologiemi. K tomu naváže spolupráci s dalšími výzkumnými centry, které jsou pod křídly Samsungu.

„Samsung nedávno zahájil různá úsilí, aby se dostal hlouběji do slévárenského průmyslu, a také spustil program Samsung Advanced Foundry Ecosystem na počátku letošního roku pro klienty se slévárnami,“ řekl jeden z průmyslových zdrojů.

samsung logo fb

Související články

Dnes nejčtenější

.